1

1750307_rotvajler-crop-crop
Családi házuk udvarán támadta meg gazdáját, egy 44 éves nőt a rottweiler-németjuhász keverék eb.
A Nový Čas tájékoztatott a kutyatámadásról, amely Kassán, az Edison utcában történt. A helyszínre riasztották a mentőket és a rendőrséget. Mire kiértek, a megtámadott nőnek már sikerült bemenekülnie a házba, ám a rendőrök és a mentősök nem tudtak bejutni az udvarra, mert a rendkívül agresszív kutya ott garázdálkodott a kapunál.
Amikor a kutya egy rövid időre elszaladt a ház mögé, a rendőrök és a mentősök a ház nyitott ablakán keresztül beosontak. A mentőorvos viszont úgy döntött, hogy a nőt be kell vinni a kórházba, mivel felszíni sérüléseket szenvedett a harapásoktól a kezén, lábán és a hasán is.
"Miközben a mentősök vitték ki a nőt a mentőautóba, a kutya rájuk támadt. A rendőrök egy sörétes puskából leadott három lövéssel terítették le az ebet. A fegyver használata közben más nem sérült meg, és a vagyonban sem esett kár" – jegyezte meg Jana Mésarová kassai kerületi rendőrségi szóvivő.
Nový Čas/para