3 nélkülözhetetlen SEO taktika 2021-re

2021. március 4. - 09:37 | Tech

Soha nem látott felhajtás jellemző az online marketing világára 2021-ben. Az elmúlt év során csak azok a márkák maradtak versenyben, amelyek alkalmazkodni tudtak a COVID-19 okozta változásokhoz. Egyes cégek például kénytelenek voltak online értékesítésre váltani, míg mások minden korábbinál több pénzt fordítottak online e-kereskedelmi marketingjükre, hogy lépést tarthassanak a sűrűsödő versenymezőnnyel.

3 nélkülözhetetlen SEO taktika 2021-re
Illusztráció: pixabay.com

Az online marketing egyik legfontosabb eleme persze továbbra is a SEO. A SEO, azaz magyarul a keresőoptimalizálás célja, hogy webhelyed tartalmai minél magasabb pozíciókban jelenjenek meg a keresőmotorok (pl. Google, Bing, stb.) találatai között. A keresőoptimalizálás egy nagyszerűen megtérülő befektetés lehet, ha az ember elég türelmesen áll hozzá – a SEO eredményei ugyanis nem egyik napról a másikra válnak láthatóvá.

A keresőmotorok rendszeresen frissítgetik algoritmusaikat, aminek köszönhetően a SEO szakembereknek is folyamatosan képben kell lenniük a legújabb változásokkal kapcsolatban. Meglehet például, hogy azok a technikák, amik 2020-ban még hatékonyaknak számítottak, ma már teljesen értéküket vesztették.

Az alábbiakban azokról a SEO taktikákról olvashatsz, amelyek 2021-ben is minden online marketing stratégia szerves részét kell, hogy képezzék!

Optimalizálás mobileszközökre

A Google hivatalosan is bejelentette, hogy 2021 márciusától minden webhelyet automatikusan mobil-első indexelésben részesít. A határidő eredetileg 2020 szeptembere volt de a vírushelyzetre való tekintettel a keresőóriás néhány extra hónap haladékot biztosított a webmesterek számára.

De mi az a mobil-első indexelés? Lényegében arról van szó, hogy a Google már a webhelyek mobilos verzióját veszi figyelembe a rangsoroláskor, nem pedig az asztalit (ahogy régebben tette). Ez azt jelenti, hogy ha webhelyed nem működik megfelelően mobileszközökön, akkor nem számíthatsz előkelő rangsorolásra a Google találatai között.

Amennyiben webhelyed még nem használ mobil-első, vagy legalább reszponzív designt, okvetlenül végezd el a szükséges változtatásokat, hogy megfelelj a Google technikai elvárásainak.

Webhelyed minden funkciójának megfelelően kell működnie, és minden elemének megfelelően kell megjelennie, valahányszor egy felhasználó egy okostelefonról böngészi azt.

Helyi SEO

A Google azért áll át mobil-első indexelésre (ez a folyamat már évekkel ezelőtt elkezdődött), mert egyre több felhasználó használja okostelefonját a keresésekhez – főleg helyi jellegű keresésekhez. Sokan gyors és könnyedén hozzáférhető információkat szeretnének találni, amikor beírnak valamit a Google-ba okoskészülékükön, nem pedig részletes kutatásra készülnek, mint amikor egy asztali számítógép előtt ülnek.

Természetesen ezek a mobilos keresők gyakran azért használják telefonjukat, mert közeli vásárlási lehetőségekre kíváncsiak.

Ha szeretnél bekerülni az ilyen helyi találatok közé, akkor helyi keresőoptimalizálásra lesz szükséged.

Ha még nem foglalkozol ezzel, akkor fogadd meg az alábbi tanácsokat helyi SEO teljesítményed fellendítéséhez:

  1. Készíts adatlapot céged számára a Google Cégem szolgáltatásban. Ez az adatlap ingyenes, és lehetővé teszi, hogy céged megjelenjen a Google Tudáspaneljén, illetve a helyi térképtalálatok között is.
  2. Optimalizáld Google Cégem adatlapodat, hogy minden információ naprakészen szerepeljen rajta.

Felhasználói aktivitás

A Google-t egyre kevésbé érdeklik a kulcsszavak a rangsoroláskor. Persze, még mindig ügyelned kell rá, hogy milyen kifejezéseket használsz tartalmaidban, de a Google sokkal inkább olyan találatokat mutogat szívesen a felhasználóknak, amik tényleg értékesek számukra (nem pedig tele vannak kulcsszavakkal).

Az elmúlt évek során sokkal fontosabb rangsorolási szemponttá vált a felhasználói aktivitás, és kétségtelen, hogy ez a SEO trend 2021-ben is folytatódik majd.

De mi számít aktivitásnak? Lényegében minden, amit egy felhasználó webhelyed oldalain csinál azon kívül, hogy végiggörget egy cikket, mielőtt visszalépne a találatok közé. Ez az aktivitás azt jelzi a keresőmotorok számára, hogy tartalmaid hasznosak és lekötik az embereket, tehát érdemes több hasonló keresésre is megjeleníteni őket.

Szóval hogyan teheted aktívabbá látogatóidat?

  • Vedd rá látogatóidat, hogy megtegyenek egy bizonyos lépést. Ez lehet például egy videó megtekintése, más oldalakra való átkattintás, stb.
  • Csökkentsd a visszafordulási arányt. A visszafordulási arány azt mutatja meg, hogy látogatóid hány százaléka tért vissza a keresőtalálatok közé anélkül, hogy bármit is csinált volna webhelyeden (a végiggörgetésen kívül). Ehhez kínálj interaktív elemeket, linkelj kapcsolódó tartalmakat és összességében próbáld meg rávezetni látogatóidat, hogy maradjanak tovább a webhelyeden.

(PR-cikk)