337 sportoló az ekeli tatamin

2016. március 26. - 14:34 | Sport

A szlovákiai Seishin Karate Klub a csallóközi Ekelen rendezte meg a Nyílt Szlovák Bajnokság Nemzetközi Kyokushin Karate versenyt öt ország sportolóinak részvételével (Csehország, Lengyelország, Horvátország, Magyarország és Szlovákia).

A Seishin Karate Klub csapata

A gála, amelyre 27 klubból összesen 337 sportoló nevezett – ebből 228 fő a haladók és 109 a kezdők kategóriájában –, egyben a IV. Polgármesteri Kupának is számított. Az egybegyűlteket Fekete Iveta helyi polgármester asszony köszöntötte.

A megnyitót követően Kis Gita, a komáromi Energy Klub képviseletében ajándékot adott át a Seishin Karate Klub válogatott versenyzőinek: Hupian Krisztinának, Markovics Ádámnak, Trenčík Nikolasnak, Lovász Miklósnak (Keszegfalváról), Kovács Kata Zsófiának (Ekecsről), Cserepes Zoltánnak (Nemesócsáról), Rózsa Annának, Fodor Gergőnek és Kósa Tamásnak (Dunaszerdahelyről), Jakab Adriennek és Domonkos Istvánnak (Csallóközaranyosról).

“Három tatamin zajlottak a küzdelmek 9-től 14 éves korig. Kiemelném az ekeli Szabó András szereplését, aki első két csatáját bírói döntéssel hozta, a finálét pedig wazarival. Így lett ismét szlovák bajnok. Vígh Lara Nagymegyerről mindkét küzdelmét fejrúgásokkal nyerte, ő is megérdemelten végzett a mezőny élén. A kezdőknél kiválóan versenyeztek Süli Károly, Miklós Noémi, Borbély Barnabás és Vargha Balázs. Markovics Ádám Keszegfalváról az ifjúsági nehézsúlyban versenyzett – az első mérkőzését K. O-val nyerte horvát ellenfelével szemben, a másodikon klubtársával, Szabó Bálinttal került szembe. Az utóbbiból két wazarival jutott tovább, majd a döntőben – magyarországi ellenfelével szemben, aki 40 kilogrammal volt nehezebb nála szintén két wazarival győzött, és ismét szlovák bajnoki címet szerzett. Vígh Vivien Ekecsről az első küzdelmét wazarival nyerte szépen betartva az előre megbeszélt taktikát. Sajnos a döntőben alulmaradt a nála 20 kg-mal nehezebb ellenfelével szemben, így második lett” – foglalta össze védencei szereplését Markovics János főedző.

A seregszemle végén a szervezők összesen 62 kategóriában hírdettek győztest, ebből 28 volt a kezdő és 34 a haladó sportoló. A Seishin Karate Klubból 16 fő állhatott föl a dobogó legfelső fokára.

Első helyezettek a kezdők kategóriájában:

Ürbényi Nóra (Ekel), Pulay Attila, Domonkos István (Csallóközaranyos), Bartal Ákos Zalán, Ozorák Márk, Borbély Barnabás (Dunaszerdahely), Tóth Marcel (Nyékvárkony), Miklós Noémi, Horváth Levente (Vásárút), Süli Károly (Egyházgelle), Katona Tímea, Póda Márta (Egyházkarcsa), Vargha Balázs (Nemesócsa).

Első helyezettek a haladók kategóriájában:

Szabó András ( Ekel), Markovics Ádám (Keszegfalva), Vígh Lara (Nagymegyer).

Az Energy cég különdíját kapták:

Markovics Ádám (Keszegfalva), Valkó Barnabás (Wasabi), Nika Jakobović (Samobor).

Markovics János különdíját kapták:

Patrik Kračun (Zagreb), Cserepes Zoltán (Nemesócsa).

Fekete Iveta polgármester asszony különdíját, a Polgármester Kupát Mayer Krisztián (Ekel) kapta, aki a 2015/2016-os versenyévben nagyon sokat fejlődött, és szép eredményeket ért el mind hazai mind nemzetközi szinten.

A következő megmérettetés Ekecsen lesz április végén.