53. Slovnaft Cup, nyolcaddöntő: Emelt fővel búcsúztak a komáromiak

2022. március 10. - 07:14 | Sport

A favorit győzelme került a jegyzőkönyvbe szerda délután Zsolnán, ahol a házigazdák szoros győzelmet (2:1) arattak a komáromiak elleni nyolcaddöntőben.

Fotó: Facebook

A Radványi-legénység a kupasorozat 53. kiírásában tavaly ősszel két Fortuna Ligás ellenfelet (DAC, Michalovce) búcsúztatott, a harmadikat mér nem tudta két vállra fektetni. Mondhatni a rutin, a jobb helyzetkihasználás döntött a továbbjutóról.

Az első játékrész 12. percében Paur szerzett vezetést a hazaiaknak, fordulás után a 69. percben Leitner növelte az élvonalbeli alakulat előnyét. A hajrában Varga Péter fejesgóllal állította be a 2:1-es végeredményt.

A „violák” tizennégy veretlen tétmeccset követően találtak legyőzőre. Ezentúl a bajnoki szereplésre, a dobogós helyezés megőrzésére összpontosítanak.

MŠK Žilina–KFC Komárom 2:1 (1:0), g.: Paur (12.), Leitner (69.), ill. Varga 88.