Dress code útmutató férfiaknak: mikor, mit, mivel viselj?

Hirdetés

2022. február 17. - 13:33

camera

1

Dress code útmutató férfiaknak: mikor, mit, mivel viselj?

https-_griffwebshop.com_-_2022_februar_-_cikk4 

Megosztás

Vettél már részt üzleti ebéden vagy vacsorán, ahol a meghívón dress code szerepelt? Képben voltál, hogy mit jelent a black tie, formal vagy casual? Elsőre nem könnyű eligazodni az öltözékek útvesztőjében!  Amíg nem vagy tisztában azzal, hogy melyik mit takar, jó, ha rendelkezésedre áll egy megfejtőkód, hogy ne legyél se alul-, se túlöltözött egy eseményen. Ahhoz, hogy jó benyomást tegyél üzletfeleidre egy rendezvényen, jó, ha ismered a dress code-ok jelentését, vagyis az öltözködési protokollt, és mindig tudod, hogy mikor és mit illik viselni. Ebben segítünk most neked!

Dress code kisokos elegáns eseményekhez

Nincs annál kellemetlenebb, mint nem az alkalomhoz előírt öltözetben megjelenni egy, a karriered szempontjából fontos összejövetelen. Az öltözködésnek írott és íratlan szabályai vannak az üzleti életben, ebben segít cikkünk eligazodni.

  • White tie

A legelegánsabb, exkluzív esti rendezvényeken jellemző, mint amilyenek a díjátadók, a gálák, a különféle protokolláris események és a bálok. Ez kötelező és a legszigorúbb öltözet kategóriának számít. Sok szabálynak kell megfelelnie annak, aki ilyen eseményre kap meghívót. A white tie – ahogy a neve is mutatja – kötelezően fehér csokornyakkendőt, frakkot, hozzáillő nadrágot, keményített mellrészes és állógalléros inget, fehér mellényt, fehér nadrágtartót, lakkcipőt, fehér kesztyűt és fehér díszzsebkendőt takar.

  • Black tie

Ez már kevésbé merev viseleti előírás, de itt is tartani kell az előírásokat, színeket. Fekete csokornyakkendő, fekete vagy sötétkék szmoking a része ennek a formális öltözetnek. Nagyrészt kifinomult esti események öltözete, mint egy operaelőadás, kisebb gálák.

  • Formal

Eltérő tartalmú előírás, mást jelent 18 óra előtt és után, azonban minden esetben elegáns öltözet kötelező: sötét öltöny, nyakkendővel.

Megengedőbb dress code-ok

  • Informal

Nincsenek szigorú előírásai, azonban mégsem jelent egyet a Casual-lel, közelebb áll a Business formal-hoz. Laza irodai öltözék, öltönyt, nyakkendőt vagy szövetnadrágot és zakót jelent. Mivel színekben nem szigorú, ezért színesebb, mintás ruházat is szóba jöhet, és a zakó és nadrág színének sem kell egyeznie.

Válassz a Griff Webshop Bugatti kollekciójából, amelynek darabjai a minőséget képviselik, és egyformán tökéletesek alkalmi és hétköznapi viseletre!

  • Business formal

Az irodai öltözet elegánsabb formája, ahol a jellemző színek a fekete, a fehér, a szürke és a sötétkék.

  • Business casual

A Business formal-nál lazább, világosabb színű darabokat is megenged, színei: a bézs, a homokszín, az olajzöld és a mogyoróbarna. Tökéletes állásinterjúra, munkahelyekre.

  • Casual és Smart casual

A Casual hétköznapi viselet, amely azonban nem összekeverendő a sportossal. Pamut- és farmernadrág, kötöttek, piké póló, színes ingek jellemzik.

A Smart casual megkötések nélküli kategória, azonban sportos ruházat nem ajánlott. Ezzel szemben a sportzakó kötelező.

Mit tehetsz, ha nincs dress code?

Ne ess kétségbe, ha a meghívó nem tartalmaz dress code-ot, a helyszínből, a rendezvény időpontjából, a meghívó dizájnjából is következtethetsz az elvárásokra! Arra azonban figyelj, hogy semmiképp ne öltözd túl az eseményt, és mindig válassz a stílusodhoz közel álló ruhadarabokat!

(PR-cikk)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program