Mikor számít céges útnak a munkába járás?
2023. március 16. - 09:57
2023. március 16. - 09:57
1
roadrecord.hu_-_2023_marcius_-_linkmarketing_-_4
Alapvető esetben a cég telephelye, valamint a lakhely közötti közlekedés nem céges útnak számít, mégis akad olyan speciális helyzet, amikor ez a távolság mégis elszámolhatóvá válik. Mivel a céges és a magánutak aránya nagy jelentőséget kap az ÁFA visszaigénylés szempontjából, ezért egyáltalán nem mindegy, hogy mi minek tekinthető.
A munkába járás költségtérítése alaposan szabályozott. Egyes helyzetekben előírás, hogy a munkáltató gondoskodjon az ezekkel kapcsolatos költségek megtérítéséről. Más esetben viszont akár előnnyé is válhat ugyanaz az út, azaz a lakhely és a cég közötti közlekedés, amennyiben céges útként hozzájárul ahhoz, hogy minél nagyobb mértékben igényelhessünk vissza az ehhez kapcsolódó ÁFÁ-t.
Amennyiben az az alapvető szituáció, hogy a munkaszerződésben meghatározott munkavégzés helye nem azonos a cég székhelyével, illetve telephelyével, hanem változó, akkor van lehetőség arra, hogy a saját lakóhelyről való elindulás a munkavégzés címére érkezéssel (és természetesen vissza) céges útnak minősüljön.
A másik opció az, hogy a lakhely és a cég székhelye ugyanaz. Ilyen lehet például az otthon végzett irodai munka is. Ilyenkor a cég telephelye és a lakhely közötti közlekedés könyvelhető el céges, azaz üzleti útként.
De miért jó nekünk, ha a munkába járás növeli a céges utak arányát? Azért, mert ezen a módon a céges utak aránya akár a 80-90%-ot is elérheti, ezzel arányosan megnövelve a visszaigényelhető lízing ÁFA mértékét is.
Ehhez azonban útnyilvántartás vezetésére is szükséged lesz, ami egyszerűen megvalósítható a RoadRecord szoftverében található innovatív funkcióknak köszönhetően.
A mobiltelefonra letölthető applikáció segítségével automatikusan, különösebb beavatkozás nélkül összegyűjthetőek a releváns információk és adatok, amelyek az útnyilvántartás létrehozásához feltétlenül szükségesek. Gyakorlatilag a mobilon háttérben fut ez az alkalmazás, így a hónap folyamán úgyszólván semmi különösebb teendőt nem igényel a részünkről.
A dokumentum véglegesítésére – valamint még az azelőtt eszközölhető szerkesztésre – a számítógépünkön keresztül elérhető, átlátható és könnyen kezelhető felületen kerülhet sor. Ezzel kapcsolatosan mindössze egy nagyjából 7 perces munkavégzés vár a felhasználóra minden hónapban.
A RoadRecord útnyilvántartó szoftverének két olyan tagadhatatlan előnye is van, amely miatt feltétlenül érdemes mellette dönteni. Az egyik az, hogy a program képes arra, hogy 70 különböző logikai ütközést is megvizsgáljon az útnyilvántartásban, így egészen nyugodtak lehetünk afelől, hogy a NAV-ellenőrzés sem fog kivetnivalót találni abban.
A másik fontos pozitívum az útvonal ajánló funkció, amely révén a hiányos vagy hibás adatokról is gondoskodhatunk, a meglévő és hozzáférhető információk alapján.
(PR-cikk)