Összegyűjtötték az elmúlt húsz év legrosszabb autóit – íme, a 100-as lista

camera

1

Összegyűjtötték az elmúlt húsz év legrosszabb autóit – íme, a 100-as lista

Illusztráció (Fotó: TASR) 

Megosztás

Az Auto Swiat több mint 37 ezer sofőr tapasztalata alapján összeállította az elmúlt 20 év száz legrosszabb autójának a listáját – írja a TV Noviny.

A rangsor készítői felhívták rá a figyelmet, hogy az adott modellek kockázatos verzióiról van szó. „A kockázat valamikor kisebb, máskor magasabb. Azt se feledjék, hogy konkrét típusokat igyekeztünk megjelölni, mert gyakran megesik, hogy problémát okoznak, és az adott modell más típusai egész jól teljesítenek” – jegyezték még a rangsor készítői.

Hogy a ranglista még hitelesebb legyen, mellőzték azokat a márkákat, amelyekkel kapcsolatban kevesebb mint száz sofőr véleményét tudták megszerezni. A legnagyobb meglepetést talán az okozta, hogy a legkevésbé megbízható autók listájának első tíz helyezettje között kilenc német márkatípust is találunk.

10. Porsche Cayenne 4.5 V8 (I) – a megállapítások szerint ennél a modellnél a V8-as motorral vannak problémák, de az elektronika, a meghajtás és a felfüggesztés sem hibátlan.

9. Mercedes E 400 CDI (W211) – a jármű korróziótól, motor-, fék- és automataváltó-problémáktól szenved.

8. Audi A4 2.0 TDI (B7) – ennél a verziónál szintén a motorproblémát jelölték meg elsődlegesként. 2.5 V6 TDI (B6) motor esetében Multitronic sebességváltóval kombinálva instabil a vezérműtengely, a befecskendező szivattyú és az olajszivattyú mozgása. 2.0 TDI (B7) motornál a fejeknél, a befecskendező szivattyúknál és az elektronikában jelentkeznek hibák.

7. Mercedes ML 400 CDI (W163) – a korrózió mellett a 4.0 CDI motor automata sebváltóval garanciát jelent a problémára. A sebváltó ugyanis képtelen megbirkózni a magas fordulatszámmal, ami gyakran széteséssel végződik. Szintén problémás az elektronika és a felfüggesztés.

6. Renault Laguna 1.9 dCi (II) – főként az 1.9 dCi dízelmotornál jelentkeztek problémák, amelynél a turbófeltöltők 20-30 ezer kilométer után szétestek. Ez extrémebb esetekben a motor tönkremeneteléhez is vezethetett. Ugyanakkor a 2.0-ás, közvetlen befecskendezéses benzinmotor sem hibátlan. A sofőrök emellett az elektronikával is küszködtek.

5. Volkswagen Passat 2.0 TDI (B6) – itt leginkább a dízelmotor és a DSG sebváltó kombinációja volt problémás. További hibaforrásként jelölték meg a korróziót, a klimatizációt és az elektronikus parkolóféket.

4. BMW 520i (E60) – az újabb, kétliteres N43 (R4) motornak számos problémája van: meghibásodnak a befecskendező szelepek és a HPFP szivattyúk, de problémák jelentkeztek a meghajtásnál és a szívórendszerben is.

3. VW Touran 2.0 TDI (I) – főként a DSG sebváltóval rendelkező modelleknél jelentkeztek problémák. A sofőrök általában motor-, sebváltó- és elektronikai problémákról számoltak be.

2. BMW 745 (E65) – a V8-as (N62) benzinmotornál gyakori olajszivárgást állapítottak meg, de az átlagnál gyakrabban meghibásodik a feszítő- és vezérműlánc, valamint a szeleptömítések. Emellett instabilak a hűtőrendszerben lévő csövek, ami túlmelegedést okozhat. Viszont a 4.0 V8-as dízelmotor sem volt sokkal jobb.

1. Mercedes S 400 CDI (W220) – a járművet számos probléma jellemzi. Korrózió mellett a tulajdonosok gyakran találkoztak hibás elektronikával, felfüggesztéssel és sebességváltóval. A motorok túlnyomó többségénél jelentkeznek meghibásodások.

(tvnoviny.sk)

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program