Alonso szava semmit nem ér a Ferrarinál

Megosztás

Egy veterán Forma 1-es mérnöknek komoly kétségei vannak Fernando Alonso Ferraris jövőjét illetően.

A pletyka óráról-órára jobban terjed, miszerint a kétszeres világbajnok távozik a McLarentől, és a Forma 1 jelenlegi mezőnyének másik esélyes csapatához, a Ferrarihoz szerződik.

De a spanyol Joan Villadelprat szerint, aki már dolgozott Alonsóval, mikor az újonc Minardi versenyző volt, a spanyol versenyző már régebben eljátszotta annak esélyét, hogy valaha is a Ferrari pilótája legyen.

„5 évre szóló szerződést köthetett volna a Ferrarival 2001-ben," – állítja Villadelprat, aki a Benettonnál, a Ferrarinál, a McLarennél, a Tyrellnél, a Benettonnál, valamint a Prostnál is dolgozott már.

„A szerződés már a végső stádiumban tartott, Alonso ügynöke pedig szóbeli megállapodást kötött, melyet egy kézfogással pecsételtek meg."

„Egy héttel később azonban nem a Ferrarival, hanem a Renault-s Flavio Briatore-val kötötték meg a szerződést, mégpedig Jean Todt hozzájárulása nélkül. A szerződésben foglaltak szerint Alonso garantálja, hogy soha nem fog a Ferrari csapatában versenyezni," – nyilatkozta Villadelprat a spanyol Diario As című lapnak.

Villadelprat azt is hozzátette, hogy ő bizony nyilvánosan szégyenítené meg Lewis Hamiltont a Magyar Nagydíj időmérő edzésén történt engedetlensége miatt.

„Ha én lennék a McLaren vezetője, a nyilvánosság előtt torolnám meg az engedetlenségét, hiszen bármilyen más szakma esetén, ha az alkalmazott nem engedelmeskedik főnökének, akkor komoly büntetést kap tőle."

A cikk szerzője

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program