Angliát is legyőzték a belgák, Panama és Davis pont nélkül jönnek haza

2018. június 28. - 21:56 | Sport

Belgium egygólos győzelmet aratott Anglia felett, ez pedig azt jelenti, hogy csoportelssőként Japánnal játszhatnak majd a legjobb tizenhat között.

A gólszerző belga Januzaj (Fotó: AP/TASR)

Anglia ellenfele a nyolcaddöntőben Kolumbia lesz.

A másik mérkőzésen Panama szerzett vezetést, de Meriah öngóljával az első félidőben, a tunéziaiak viszont a második félidőben fordítottak.

EREDMÉNYEK:
Anglia - Belgium 0:1 (0:0)
Kalinyingrád, 33 973 néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
Gólszerző: 51. Januzaj
Sárga lap: Tielemans (19.), Dendoncker (33.)
Belgium: Thibaut Courtois - Leander Dendoncker, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen (Vincent Kompany, 74.) - Marouane Fellaini, Mousa Dembele - Youri Tielemans, Adnan Januzaj, Thorgan Hazard (Dries Mertens, 86.) - Michy Batshuayi
Anglia: Jordan Pickford - Phil Jones, John Stones (Harry Maguire, a szünetben), Gary Cahill - Trent Alexander-Arnold (Danny Welbeck, 79.), Ruben Loftus-Cheek, Eric Dier, Fabian Delph, Danny Rose - Marcus Rashford, Jamie Vardy
II. félidő:
51. perc: Januzaj kapott labdát a 16-os jobb sarkánál, egy szemtelen csellel kibillentette védőjét, majd gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba tekert (1-0).

Mindkét csapatban több olyan játékos kapott bizalmat, akik korábban kevesebb lehetőséget kaptak. Mivel a továbbjutásuk már biztos volt, így egyáltalán nem diktáltak "gyilkos" tempót a futballisták, így helyzetből sem láthatott sokat a közönség.

Nem sokkal a fordulást követően Adnan Januzaj villant, és vezetéshez juttatta Belgiumot. Innentől kezdve az angolok próbáltak riválisuk fölé kerekedni, de játékukból hiányzott az átütő lendület, s főként az első két mérkőzésen öt gólt szerző Harry Kane.

A másik mérkőzésen:
Panama - Tunézia 1:2 (1:0)
Szaranszk, 37 168 néző, v.: Navaf Abdulla Sukralla (bahreini)
Gólszerzők: 33 Meriah (öngól) - 51. Ben Youssef, 66. Khazri
Sárga lap: Szászí (44.), Badri (71.), Halali (93.), illetve Avila (78.), Gómez (80.), Tejada (96.)
Tunézia: Ájmen Mászlúszi - Hamdi Nagguez, Rámí Bedúí, Jasszin Meriah, Uszáma Haddadi - Elljesz Shíri, Gajlén Halali, Ferdzsání Szászí (Anisz Badri, a szünetben) - Fahr al-Din Júszef, Vahbí Hazrí (Basszem Szrarfi, 89.), Naim Szliti (Ahmed Halíl, 77.)
Panama: Jaime Penedo - Adolfo Machado, Roman Torres (Luis Tejada, 56.), Fidel Escobar, Luis Ovalle - Gabriel Gómez - José Luis Rodríguez, Anibal Godoy, Ricardo Avila (Abdiel Arroyo, 81.), Edgar Barcenas - Gabriel Torres (Harold Cummings, a szünetben)
I. félidő:
33. perc: Rodríguez vállalkozott lövésre a kaputól 23 méterre, középről, a labda Meriah testén változtatott irányt. Mivel Mászlúszi kapus már az ellenkező irányba lépett, nem tudta hárítani az amúgy veszélytelennek látszó lövést (0-1).
II. félidő:
51. perc: kinyílt a panamai védelem, Hazrí centerezését al-Din Júszef öt méterről, középről lőtte a kapuba (1-1).
66. perc: a balhátvéd Haddadi egy kényszerítő után a panamai védelem mögé került, a hosszún üresen érkező Hazrínak a lapos beadásból nem okozott gondot három lépésről a kapuba találni (2-1).

A tunéziai kezdőcsapat öt, a panamai négy helyen változott az előző fordulóhoz képest, amikor előbbi a belgáktól (2-5), utóbbi az angoloktól (1-6) szenvedett súlyos vereséget.

Az észak-afrikai együttes a kezdés után egyénileg és csapatként is felülmúlta ellenfelét, de hiába játszott mezőnyfölényben, a fegyelmezetten védekező panamai riválissal szemben helyzetig is ritkán jutott. A 33. percben meglepetésre mégis Panama szerzett vezetést, amihez kellett némi szerencse is. Fokozta a nyomást a tunéziai gárda, de helyzeteit továbbra sem tudta gólra váltani.

A második felvonás elején gyorsan egyenlített az afrikai csapat, Fahr al-Din Júszef a vb-k történetének 2500. találatát szerezte. A gól után a pálya középső részét gyorsan átjátszották a csapatok, így a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A 66. percben Tunézia megduplázta előnyét, majd a folytatásban próbálta lassítani a játékot, húzni az időt. Panama nem zuhant össze, nem adta fel, továbbra is támadásban maradt, de hiába adódott több lehetősége a gólszerzésre, nem tudott egyenlíteni, így pont nélkül búcsúzott a vb-től.

Tunézia legutóbb az 1978-as vb-n nyert mérkőzést - Mexikót győzte le 3-1-re -, azóta három vb-n (1998, 2002, 2006) zárt a csoportkörben egy-egy ponttal.