Angol-magyar - A magyar csapat a 6-3 óta először nem kapott ki Angliában

2021. október 13. - 07:00 | Sport

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott kedden az Eb-ezüstérmes angol csapat vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat nyolcadik fordulójában, de bravúrja ellenére negyedik maradt a csoportjában.

Fotók: MTI - További felvételekért kattints!

A Wembley Stadionban rendezett mérkőzésen Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Sallai Roland büntetőjével a 24. percben került előnybe, a házigazdák pedig a 37. percben egy pontrúgást követően John Stones révén egyenlítettek.

A nemzeti együttes az Évszázad mérkőzése, azaz a 68 évvel ezelőtti legendás, 6-3-as diadal óta először nem kapott ki Angliában. Azóta nyolcszor vereséggel tért haza a szigetországból.

A magyar válogatott november 12-én San Marinót fogadja, majd három nappal később Lengyelországban zárja a kvalifikációs sorozatot.

Vb-selejtezők, 8. forduló, I csoport:

Anglia-Magyarország 1-1 (1-1)

London, Wembley Stadion, 69 380 néző, v.: Alejandro Hernández (spanyol)

gólszerzők: Stones (37.), illetve Sallai (24., 11-esből)

sárga lap: Shaw (22.), illetve Schäfer (42.), Szoboszlai (90.)

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Tyron Mings, Luke Shaw - Phil Foden, Declan Rice, Mason Mount - Raheem Sterling (Henderson, 76.), Harry Kane (Abraham, 76.; Ollie Watkins, 92.), Jack Grealish (Saka, 62.)

Magyarország: Gulácsi Péter - Lang Ádám, Szalai Attila, Kecskés Ákos - Nego Loic (Bolla Bendegúz, 92.), Nagy Ádám, Schön Szabolcs (Holender Filip, 68.), Schäfer András (Vécsei Bálint, 79.), Nagy Zsolt - Szoboszlai Dominik (Nikolic Nemanja, 92.) - Sallai Roland (Hahn János, 79.)

I. félidő:

24. perc: egy magasra felpattanó labdát Nego fejjel vitt volna el Shaw elől, az Európa-bajnoki döntőben gólt szerző balhátvéd azonban úgy szabadított fel, hogy közben eltalálta a magyar játékos fejét. A spanyol játékvezető büntetőt ítélt - a VAR jóváhagyta a döntést -, Sallai pedig a másik irányba induló Pickford mellett a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).

37. perc: Foden végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, élesen középre lőtt labdáját megcsúsztatták, Stones pedig közvetlenül a kapu torkából a hálóba helyezett (1-1).

Az angol drukkerek kapu mögött helyet foglaló keménymagja hangos füttykoncerttel fogadta a magyar himnuszt, amely alatt végig énekeltek. A magyar válogatott napra pontosan 119 évvel ezelőtt játszotta első hivatalos mérkőzését, akkor Ausztria vendégeként 5-0-s vereséget szenvedett.

A találkozó gyászszünettel - amely hangos tapsvihar volt - indult az angolok 1966-ban világbajnok legendái, a szeptemberben elhunyt Jimmy Greaves és Roger Hunt tiszteletére.

Nem sokkal a kezdés után kisebb verekedés tört ki a magyar szektorban, fekete ruhás szurkolók csaptak össze a rendőrökkel, de rövid idő belül helyre állt a nyugalom. A rendőrség közleménye szerint azért hatolt a szektorba, hogy előállítson egy drukkert, aki rasszista megjegyzésekkel illetett egy rendezőt.

Az első veszélyes helyzetre nyolc percet kellett várni, Shaw indult meg a bal oldalon, beadását követően pedig Nagy Zsolt az utolsó pillanatban tudott Kane elől menteni. A magyarok a 14. percben jutottak először a házigazdák kapujáig, egy szépen felépített támadás végén Sallai lőtt jócskán fölé.

A 24. percben előnybe kerültek a szervezetten futballozó magyarok a Nego által kiharcolt és Sallai révén értékesített büntetővel, ami önmagában bravúros teljesítmény, mivel az angolok idei 16 mérkőzésükből 12-szer gólt sem kaptak. Hátrányban az angolok még nagyobb nyomás alá helyezték riválisukat, melynek eredményeként a 37. percben egy szabadrúgást követően egyenlítettek.

A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a játék, az angolok csak egy szöglet után tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, igaz, Stones kis híján megszerezte második gólját. A 70. percben Kane kiugratásából Sterling került ziccerbe, de nem tudta elrúgni a labdát Gulácsi lábai mellett.

A magyar válogatott végig szervezetten futballozott, volt, hogy percekig tudta tartani a labdát a világsztárokkal teletűzdelt riválissal szemben, a 84. percben a csereként pályára lépő Hahn hős lehetett volna, de Nagy Zsolt labdaszerzése után tíz méterről nem találta el a kaput.

Az angolok az utolsó percekig próbálkoztak, de nem tudták újra feltörni a magyar védelmet.