Monoklonális antitest-terápiával gyógyíthatják a Covid-19-ben szenvedőket Szlovákiában

camera

1

Monoklonális antitest-terápiával gyógyíthatják a Covid-19-ben szenvedőket Szlovákiában

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP) 

Megosztás

A múlt hét óta kombinált monoklonális antitest-terápiával is kezelik a COVID-19-ben szenvedő betegeket.

Szerdától (november 10.) 36 helyen gyógyítanak ezzel a módszerrel – tájékoztatott kedden Kamil Száz, az egészségügyi minisztérium államtitkára.

Az államtitkár elmondta, hogy a monoklonális anyagok kombinációja enyhíti a betegség tüneteit és megelőzi a súlyos szövődmények kialakulását. A veszélyeztetett betegeknek, főleg a 65 évnél idősebbeknek vagy a súlyos, krónikus betegségben szenvedőknek írják elő ezt a terápiát.

Alena Košťálová infektológus hozzátette, attól függetlenül, hogy a beteg be van-e oltva vagy sem, a tünetek megjelenésétől számított tíz napon belüli meg kell kezdeni a kezelést.

Ha a beteg PCR- vagy LAMP-tesztje pozitív, megállapítják, hogy megkaphatja-e a kezelést, ezután értesítenie kell a kezelőorvosát, vagy közvetlenül a központtal kell felvennie a kapcsolatot, ahol beadják neki az infúziót. Az infúziós kezelés ára körülbelül 1100 euró.

Száz hozzátette, kritikus a helyzet az országban, a kórházakat átstrukturálják, mert egyre több a koronavírus-fertőzött. Az állam-titkár szerint a legtöbbjük nincs beoltva, és a betegek több mint 80 százaléka szorul mesterséges lélegeztetésre.

TASR

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program