Konferencia-liga - Elődöntőben a Fiorentina és az Aston Villa

1

Fotó: TASR/AP

A tavaly döntős Fiorentina hosszabbításban, az Aston Villa pedig 11-esekkel harcolta ki csütörtökön a továbbjutást a labdarúgó Konferencia-liga negyeddöntőjében.

Az olasz csapat a múlt héten 0-0-s döntetlent játszott a Viktoria Plzennel, s hiába futballozott óriási fölényben a hazai visszavágón, ráadásul a 66. perctől emberelőnyben, a rendes játékidőben ezúttal sem tudta bevenni a csehek kapuját. A hosszabbítás második percében aztán megtört a jég, az argentin Nicolas Gonzalez volt eredményes, majd később Cristiano Biraghi is betalált, így végül továbbjutott a firenzei csapat, amely ősszel, a Ferencváros csoportjából veretlenül, elsőként lépett tovább.

A másik kora esti meccsen a házigazda Lille közel húsz percig továbbjutásra állt az Aston Villa ellen, de aztán az angolok a 87. percben szépítettek, így itt is ráadás következett. Ez az olaszországi mérkőzéssel szemben nem hozott döntést, a 11-esek során pedig a vendégek összpontosítottak jobban, így ők készülhetnek az elődöntőre.

Konferencia-liga, negyeddöntő, visszavágók:

Fiorentina (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

gól: Gonzalez (92.), Cristiano Biraghi (108.)
piros lap: (Cadu, 66., Viktoria Plzen)

Továbbjutott: a Fiorentina, 2-0-s összesítéssel

Lille (francia)-Aston Villa (angol) 2-1 (1-0, 2-1, 2-1) – 11-esekkel: 3-4

gól: Yazici (15.), Andre (68.), illetve Cash (87.)

Továbbjutott: az Aston Villa, 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel