Australian Open - Cseng lesz a címvédő Szabalenka ellenfele a döntőben

1

-illusztráció- (Fotó: TASR)

A címvédő Arina Szabalenka után a kínai Cseng Csin-ven jutott be másodikként a női egyes fináléjába csütörtökön az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A 12. helyen kiemelt Cseng a világranglistán 93. Dajana Jasztremszkával csapott össze. Utóbbi a profik 1968-as beengedése óta – Christine Storey 1978-as menetelése után – a második selejtezős a nőknél, aki a négy közé került az Australian Openen. A nyitószettben a kínai egyszer, ukrán ellenfele pedig kétszer vesztette el az adogatását, majd a második felvonásban ugyanez a forgatókönyv valósult meg. A meccs 1 óra 42 percig tartott – akárcsak az első elődöntő.

A 21 éves ázsiai játékos az első Grand Slam-döntőjére készülhet. Szombaton Szabalenka vár rá, akivel eddig egyszer került szembe: a tavalyi US Open negyeddöntőjében a fehérorosz játékos 6:1, 6:4-re győzött.