Australian Open: Djokovic kiesett Melbourne-ben

2017. január 19. - 10:06 | Sport

A címvédő, hatszoros bajnok Novak Djokovic már a második fordulóban kiesett, miután öt szettben kikapott a világranglistán 117. üzbég Gyenyisz Isztomintól.

A volt világelső rengeteget hibázott, és rövidítésben vesztette el az első szettet, majd fordítani tudott, de az élete meccsét játszó Isztomin egy újabb szoros játszmában egyenlített, így jöhetett a döntő felvonás. Ebben Isztomin egy brékkel előnybe került, és már nem is engedte ki a kezéből a győzelmet. A meccs 4 óra 48 percig tartott.

Djokovic és a szabad kártyával indult Isztomin mind az öt eddigi összecsapását a szerb nyerte.

A világranglistán második Djokovic korábban 2008-ban, 2011-ben, 2012-ben, 2013-ban, 2015-ben és 2016-ban bizonyult a legjobbnak Melbourne-ben.

EREDMÉNY

2. forduló (a 32 közé jutásért): Isztomin (üzbég)–Djokovic (szerb, 2.) 7:6 (10–8), 5:7, 2:6, 7:6 (7–5), 6:4