Australian Open: Fucsovics szettelőnyről kikapott Federertől

2020. január 26. - 13:37 | Sport

Fucsovics Márton 4:6, 6:1, 6:2, 6:2-re kikapott vasárnap a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

Fotó: TASR

A világranglistán 67. magyar játékos - aki két éve három szettben alulmaradt Federerrel szemben a melbourne-i nyolcaddöntőben - fantasztikus kezdéssel 36 perc alatt játszmaelőnybe került, ám a rákapcsoló svájci sztár mindössze egy gémet veszítve hamarosan kiegyenlített. A harmadik felvonásban is a 38 éves Federer irányított, 4:0 után egy-egy brék következett, de Federer bő másfél óra elteltével már csak egy lépésre volt 57. Grand Slam-negyeddöntőjétől.

A negyedik szettben a volt világelső kétszer is brékelt, majd ellenállhatatlan játékkal megnyerte a mérkőzést, amely 2 óra 11 percig tartott. A 27 éves Fucsovics várhatóan az 54. helyre jön fel a világranglistán.