Az alistáli Bíró Alexandra kihagyhatatlan a válogatottból és a legjobb női labdarúgók közül

1

Bíró Alexandra a szlovák válogatott mezében (Fotó: SFZ)

Az Európa-bajnoki selejtező F csoportjában péntek este a budapesti Illovszky Rudolf Stadionban játszott selejtezőn Szlovákia női labdarúgó-válogatottja gól nélküli első félidő után 2:1 arányban győzte le Magyarország együttesét.

A Peter Kopúň edző által irányított győztesek mezében az alistáli Bíró Alexandra is csatasorba állt. A csallóközi sportoló a kezdőrúgástól a párharc végéig a pályán tüsténkedett, a védelem egyik tartópillére volt. A két rivális tavaszi párharca Szencen 0:0-ás pontosztozkodással fejeződött be.

Kedden Szlovákia együttese Lettországgal méri össze tudását.

A tabella élén Svédország válogatottja áll, a „háromkoronások” az eddig lejátszott hat találkozójukon 16 pontot szereztek. Szlovákia jelenleg a 3. (5/7), Magyarország pedig a 4. (7/7) helyről várja a folytatást.

A kilenc selejtező csoportból a győztesek mellett a három legjobb második jut ki a koronavírus-járvány miatt 2022-re halasztott kontinensviadalra. A további hat második pótselejtezőt játszik a maradék három helyért. Anglia a rendező jogán automatikus résztvevő, a házigazdán kívül egyelőre Németország és a címvédő Hollandia kvalifikálta magát az Eb-re.

Egyébként a budapesti selejtező előtt hozták nyilvánosságra a honi legjobb hölgyfocisták ankétjának sorrendjét. A 2019-es esztendő legjobbjának 201 ponttal a francia Montpellier légiósa, Dominika Škorvánková bizonyult, az előző évekhez hasonlóan Bíró Alexandra ismét a legjobbak között zárt. Az osztrák St. Pölten csallóközi gyökerekkel rendelkező erőssége a legjobbak sorrendjében 141 ponttal ezúttal a harmadik helyre került.