Az AMADE KASTÉLYSZÁLLÓ a legjobb szálloda!

Hirdetés

2016. március 25. - 07:50

Megosztás

A Trend konferencia Horeca menedzsment 2016 értékelésén első helyezést ért el a szállodák között a nyékvárkonyi Amade Château​. Szlovákia legjobb szállodája tehát itt van a közelünkben. Az elismerésekről kérdeztük a kastélyszálló igazgatónőjét, Farkas Ágnest.

Kastélyszállónk működésének öt éve során minden évben részt vett a megmérettetésen. Óriási megtiszteltetés, hogy munkánk elismeréseként most a lista élére kerültünk. Olybá tűnik, idén érett be munkánk gyümölcse. Nem vagyunk egyik nagy szállodalánc tagja sem, ami az ilyen megmérettetések során előnyt jelent. Valóban kiválónak kell lenni ahhoz, hogy valakit ily magasra értékeljenek. Hiszem, hogy mára sikerült megtalálni a saját arculatunkat, vannak jegyek, melyek csak hozzánk köthetőek. Egyediségünket a Csallóköz történelmébe és a tájba való beágyazottságunk adja. Különleges programokat kínálunk, mint az aranymosás vagy történelmi séta szellemekkel, amelyek során megismerhetik a vendégek az Amadék és a kastély történetét. A környékbelieket is szívesen körbekalauzoljuk a kastélyban. Mottónk, melyhez mindvégig tartottuk magunkat, egyben az Amade család jelmondata: az „Amore et candore” (Szeretettel és becsülettel). Legyünk büszkék értékeinkre és a történelmünkre.

Hogyan történik a megmérettetés és a pontozás?

Az értékelési kritériumokat a megmérettetést szervező kiadó állítja össze minden évben, és időről időre igyekszenek finomítani rajta, hogy a teljesítendő minőségi feltételek ne egy-egy konkrét vagy kiemelt szállodának kedvezzenek. Évről évre arra törekszenek, hogy az értékelést a nemzetközi trendből vezessék le. Ezáltal is összevethetőek a hazai szállodák és vendéglátóhelyek a környező országokban vagy a világ bármely táján lévőkkel.

Úgy gondolom, hogy hosszú utat jártunk be, az évek során sikerült stabilizálni a személyzetet, a csapatot. Ugyanis ez a díj mindenekelőtt egy csapatmunka eredménye: a csapat minden tagja tudja, mit és hogyan kell cselekednie ahhoz, hogy a vendég számára a legjobb minőségű szolgáltatást nyújthassuk. Hiszem, hogy az évek során ennek a csapatnak a munkája fejlődött olyan szintre, amit a vendégek és az értékelők is észleltek.

Az értékelő csapat előzetes bejelentés nélkül érkezik a szállodákba. Önök az egész folyamatból mit érzékeltek?

Egyáltalán semmit. Előzetes szoba- vagy asztalfoglalás alapján, sima vendégként érkeznek, legalább ketten. Természetesen most sem szóltak, amikor megérkeztek, ugyanúgy viselkedtek, mint bármely másik vendégünk. Távozáskor fedték csak fel magukat, és röviden összegezték az előző napon tapasztaltakat. Ez így helyes, mivel csak ebből szűrhető le, hogy ugyanolyan bánásmódban részesül-e minden vendég. Egy előzetes bejelentés befolyásolhatná a szállásadót, bár a szervezők is tudják, hogy nem lehet akkor se csodát produkálni. Egy szakács sem tud egyetlen nap alatt megtanulni főzni, vagy a masszőr masszírozni. Szóval ha nem vagyunk profik, onnantól fogva semmit sem tehetünk, amikor az értékelő megérkezik.

Mire törekszenek, mit érzékeljen a vendég, amikor a szállodába belép, illetve amikor asztalhoz ül?

Vidéki kastélyszálló vagyunk egy falu közepén: jelszavunk a "slow life", a komótos élet. Szóval nem vagyunk a feszesség híve. Arra összpontosítunk, hogy amikor belép a vendég, kényelemben érezze magát. Érezze magát ugyanúgy, mint otthon. Az utóbbi időben rengeteg visszajelzést kapunk a vendégektől, miszerint érzik, hogy a személyzet szívvel-lélekkel végzi a munkáját. És ez a legnagyobb dicséret.

Amellett, hogy a szálloda az első helyre került, más kitüntetés is érte az Amade Kastélyszállót. Executive chefük, Bindics Imre is a legjobb szlovákiai szakácsok közé került…

Ennek is örülünk, hiszen konyhafilozófiánk is egyedi a többi szálloda között. Regionális konyhát vezetünk, jelszavunk a szezonalitás, az alapanyagokat igyekszünk magunk, helyben megtermelni. Étlapunk tehát tulajdonképpen az évszakokkal változik, most már a tavaszi étlapunkat kínáljuk. Ikonikus alapanyagaink a marhapofa, a mangalica, az aranypecsenye vagy például a dunai halak. Ezek képezik az alapját az ételeinknek, melyeket olyan zöldségekkel egészítünk ki, amelyek éppen abban az időszakban frissen hozzáférhetőek. Azt szeretnénk, ha a világ minden tájáról érkező vendégeink is megismernék és megszeretnék az újragondolt csallóközi konyhát. Ez a díj azt is jelenti, hogy a filozófiánkat a vendégek és a szakemberek is elismerik és értékelik.

„Amikor elképzelem a luxust, akkor az éppen ilyen” – emelték ki az értékelésben is az egyik vendég visszajelzését…

Természetesen mindenki mást érthet luxus alatt. Számomra azt jelenti, hogy elégedett vagyok, kényelemben és nyugodtnak érzem magam. Hogy otthon vagyok. Azon a területen próbáljuk biztosítani a luxuskörülményeket, amit a vendégek látnak, hallanak, ízlelnek, éreznek. Mindehhez hozzátartozik az autentikus darabokból álló berendezés, illetve az is, hogy a szálló minden eleme az utolsó részletekig kidolgozott, az apróságokig bezárólag okkal van a helyén. Igyekszünk gondolatolvasóvá válni, és minden részletet illetően a vendégre figyelni. Éppen ezért foglalkozunk minden vendéggel individuálisan. Mivel nem a mennyiségre, hanem a minőségre törekszünk, így a terünk, az időnk és a kellően képzett személyzetünk is adott ehhez.

A jövőre nézve mit jelent a most elért pontszám? Mit tart elsődlegesnek ahhoz, hogy ezt minimálisan megtartsák?

Nehéz volt ide eljutni, de számomra hatalmas kihívást jelent, hogy ezt a szintet megtartsuk. A kitűzött célom természetesen az, hogy mind a szállodai, mind a wellness és az éttermi szolgáltatások terén is tovább fejlődjünk, ugyanis érzésem szerint bennünk van még az a másfél pont, ami hiányzik a maximális húszhoz. Emellett szeretném, hogy a régióbeli emberek is büszkék legyenek arra, hogy itt vagyunk – és nem akárhogyan vagyunk itt.

(PR)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program