Az Érsekújvári járás magyarlakta településeinek polgármesterei és képviselői (I. rész)

Az Érsekújvári járás településeinek választási eredményei.

Az Érsekújvári járás magyarlakta településeinek polgármesterei és képviselői (I. rész)
Fotó: Cséfalvay Á. András - illusztráció

Andód (Andovce)

Polgármester: Puss Péter (MKP – 520 szavazat – 58,29%) – új, Czuczor Máriát legyőzve

Alulmaradtak: Czuczor Mária (független – 337 szavazat – 37,78%), Gábor Katalin (független – 29 szavazat – 3,25%), Deák Silvia (független – 6 szavazat – 0,67%)

Részvételi arány: 71,72%

Megválasztott képviselők: Puss Pál (MKP), Puss Péter (MKP), Kišš Attila (MKP), Nagy István (MKP), Procházka Tamás (független), Kišš József (Híd), Kišš László (MKP), Juhász Gergely (MKP), Czabány Miroslav (MKP)

Barsbaracska (Bardoňovo)

Polgármester: Černák Tibor (független – 206 szavazat – 49,04%) – korábbi polgármester

Alulmaradtak: Hajtman Béla (MKP-SaS-OĽaNO – 161 szavazat – 38,33%), Katarína Soboňová (OKS – 53 szavazat – 12,61%)

Részvételi arány: 68,82%

Megválasztott képviselők: Martin Baláž (független), Dušan Lantai (SZ), Wurczer Péter (független), Juhás Boris (SZ), Hajtman Béla (MKP-SaS-OĽaNO), Černák Tibor (független), Ján Markovič (független)

Bart (Bruty)

Polgármester: Hubač Sándor (Híd – 243 szavazat – 69,42%) – korábbi polgármester

Alulmaradt: Bogyó Károly (Smer – 107 szavazat – 30,57%)

Részvételi arány: 71,42%

Megválasztott képviselők: Bartal Mónika (független), Bacsó Péter (független), Mocsi Péter (független), Varga Renáta (Híd), Mocsi István (független)

Béla (Belá)

Polgármester: Pintér Kaludia (független – 112 szavazat – 55,17%) – új, Tóth Ignác nem indult

Alulmaradtak: Balázs Milan (független – 59 szavazat – 29,06%), Jaroslav Vážan (független – 19 szavazat – 9,35%), Pavol Baša (független – 13 – 6,40%)

Részvételi arány: 66,66%

Megválasztott képviselők: Hakke Edit (független), Tóth Ignác (független), Varga Mihály (független), Bitter Margit (MKP), Balázs Milan (független)

Bény (Bíňa)

Polgármester: Kremmer Szabolcs (független – 458 szavazat – 57,61%) – új, Eva Čákváriovát legyőzve

Alulmaradtak: Eva Čákváriová (Híd – 329 szavazat – 41,38%), Salgo Richard (független – 8 szavazat – 1,00%)

Részvételi arány: 67,05%

Megválasztott képviselők: Herbácskó Norbert (MKP), Šmid Zsolt (MKP), Antal Róbert (független), Mária Haľamová (Híd), Török Andrea (Híd), Mahulányi Nikolett (MKP), Bognár Szabolcs (független)

Csúz (Dubník)

Polgármester: Jozef Ostrodický (független – 413 szavazat – 63,63%) – korábbi polgármester

Alulmaradtak: Oravecz Róbert (Sme rodina – 173 szavazat – 26,65%), Kovács Zoltán (független – 63 szavazat – 9,70%)

Részvételi arány: 49,92%

Megválasztott képviselők: Krencsan Péter (független), Bartha László (MKP), Jozef Ostrodický (független), Kamila Trévaiová (független), Valentína Pálinkášová (független), Oravecz Róbert (Sme rodina), Szekeres Imre (Híd)

Ebed (Obid)

Polgármester: Vajda Mónika (független – 270 szavazat – 50,00%) – új, Nagy Tibort legyőzve

Alulmaradtak: Nagy Tibor (MKP – 143 szavazat – 26,48%), Pusztai Sándor (független – 95 szavazat – 17,59%), Somogyi Gábor (MKDSZ – 32 szavazat – 5,92%)

Részvételi arány: 56,21%

Megválasztott képviselők: Szabó Zsolt (MKP), Páldi Tamás (MKP), Bernardína Potfayová (MKP), Benefi László (független), Páldi Erzsébet (MKP), Szabó Klaudia (MKP), Buglos János (MKP)

Fűr (Rúbaň)

Polgármester: Štěpánka Zacharová (független – 372 szavazat – 91,85%) – korábbi polgármester

Alulmaradt: Iveta Žemberiová (Sme rodina – 33 szavazat – 8,14%)

Részvételi arány: 55,06%

Megválasztott képviselők: Lívia Šámšonová (Híd), Pócs Krisztina (MKP), Petrík Imre (Híd), Tamašek Zoltán (független), Ešek Zoltán (Híd)

Garamkövesd (Kamenica nad Hronom)

Polgármester: Ján Elzer (Smer – 324 szavazat – 57,14%) – korábbi polgármester

Alulmaradtak: František Párkanský (NAJ – 133 szavazat – 23,45%), Kormos Andrea (független – 60 szavazat – 10,58%), Renáta Slivová (független – 50 szavazat – 8,81%)

Részvételi arány: 51,73%

Megválasztott képviselők: Zátyik János (független), Gajdoš Enikő (független), Góra Pál (független), Ladislav Lalo (független), Tibor Struhár (Smer), Keszegh Pál (független), Milan Galbavý (független), Jaroslav Struhár (Smer), Adriana Kuraliová (MKP)

Garampáld (Pavlová)

Polgármester: Góra Mónika (MKP – 111 szavazat – 100%)

Alulmaradt: -

Részvételi arány: 62,88%)

Megválasztott képviselők: Tóth Andrea (független), Csókás Tamás (MKP), Tóth Gábor (MKP), KissTibor (MKP), Horváth Krisztina (független)

Helemba (Chľaba)

Polgármester: Gregor Izrael (független – 168 szavazat – 100%) – új, Kosznovszka Henrieta nem indult

Alulmaradt: -

Részvételi arány: 31,19%

Megválasztott képviselők: Mácsai Andrea (MKP), Peter Baláž (független), Méri Lajos (MKP), Tóth Nóra (független), Eva Očovský (Híd), Ján Máčai (Híd), Tóth Pál (Híd)

(tt)