Az illésházaiak második diadala a Pozsonyi Futballszövetség téli kupájának döntőjében

2018. március 5. - 19:28 | Sport

Vasárnap harmadik alkalommal álltak csatasorba, másodszor diadalmaskodtak az illésházaiak a Pozsonyi Futballszövetség téli kupájának döntőjében.

Az illésházaiak csapatkapitánya, Író Tamás a győztes csapatot megillető serleggel

A nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában élen telelő felső-csallóköziek az előcsatározások során a C csoportban veretlenül végeztek az élen, öt párharcukon 13 pontot gyűjtöttek be, tekintélyt parancsoló gólkülönbséggel (31:2) zártak. Az elődöntőben 2:0 arányban győzték le a dunahidasiakat, s a fináléban a Pozsonyi III. ligában játszó pozsonyivánkaikkal csatáztak a trófeáért.

Két évvel ezelőtt kupagyőzelmet ünnepeltek, tavaly is döntősök voltak, de büntetőkkel elbukták, idén azonban ismét megnyerték a mindent eldöntő csatát. Marián Tibenský védencei a ligatfalui Artmedia pályáján Németh Zoltán 35. percben szerzett találatával nyerték meg az összecsapást. Egyébként a kupafinálé volt a Tibenský-legénység főpróbája a vasárnap Csenkén zajló tavaszi nyitányra.