Az óév mérlege: 72 arany-, 99 ezüst- és 110 bronzérem

2017. január 2. - 18:28 | Sport

Karate – Sikeres naptári és versenyévet zárt a Szlovákiai Shinkyokushin Karate Szervezet, melynek székhelye a Csallóközben van. Markovics János elnököt kérdeztük a részletekről.

Az óév mérlege: 72 arany-, 99 ezüst- és 110 bronzérem
A Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet tavalyi díjazottjai (Fotók: Lelkes Vince)

A 2015-ös esztendőben sikerült 200 fölé emelniük a taglétszámot. Hogyan alakult a létszám a leköszönő esztendőben?

Létszámunkat stabilizáltuk, szervezetünket megszilárdítottuk. Komáromban és Nagyszarván új tanfolyamokat indítottunk, bővítettük foglalkozásainkat a már meglévő helyszíneken – Keszegfalván, Ekecsen, Nemesócsán, Dunaszerdahelyen, Ekelen, Nagymegyeren, Vásárúton, Egyházgellén, Egyházkarcsán, Nyékvárkonyon, Megyercsen és Csallóközaranyoson.

Tavalyi versenynaptáruk nagyon sűrű, mozgalmas és eredményes volt...

Szinte alig volt szabad hétvégénk. Rengeteg megmozduláson vettünk részt, és sok programot szerveztünk magunk is. 2016-ban összesen 16 edzőtábort abszolváltunk, ebből 10-et mi hoztunk tető alá. Továbbá küzdő maratont szerveztünk Ekelen, amit bírói képzéssel kötöttünk össze. Övvizsgát összesen 7-et tartottunk. Növendékeink ott voltak 15 versenyen – 5 szlovákiain és 10 külföldin –, ami egy klub életében rengetegnek számít. A tizenötből ötöt a mi egyesületünk szervezett, egyet-egyet Ekelen és Ekecsen – utóbbi településen a Szószáj Ojama Emlékversenyt, ami egyben a VIII. Polgármesteri Kupa volt –, a továbbiakat Vásárúton, Keszegfalván, végül Dunaszerdahelyen. A járási székhelyen a hagyományos Seishin-gálát, ami az I. Kovács Kata Zsófia Emlékversenyt jelentette egyben. A tornával a nyáron tragikus hirtelenséggel elhunyt sportgimnazista versenyzőnk emléke előtt tisztelegtünk.

A múlt évi szorgalmas munkának meg is volt az eredménye...

Klubunk sportolói összesen 72 arany-, 99 ezüst- és 110 bronzérmet gyűjtöttek be. Erről a helyről is szeretném megköszönni mindazok segítségét, akik nélkül ezeket az eredményeket nem tudtuk volna elérni, illetve a versenyeket nem tudtuk volna lebonyolítani. Elsősorban az érintett települési önkormányzatokat említeném, továbbá a szülőket és más segítőinket, név szerint Karika Anettet, Menző Hajnalkát, Nagy Máriát, Hájas Anitát, Gyetven Andreát, Kovács Mártát, Bertók Istvánt, Hájas Imrét, Nagy Ferencet, Fodor Tibort, Lovász Miklóst, Menző Lórántot, Czinege Lászlót, Vigh Imrét. Köszönet illeti még Mayer Mónikát, Katona Mariannát, Szabó Nellyt, Szabó Viktóriát, Pulay Ildikót, Katona Zsoltot és másokat, nélkülük ugyanis a klub nem működne.

A klub Eb-résztvevői

És most folytassuk beszélgetésünket a konkrét eredmények felsorolásával...

Legelőbb a szófiai Európa-bajnokság résztvevőit említeném, akik fáradhatatlanul végigcsinálták a versenyfelkészülést, kiválón helyt álltak és méltón képviselték klubunkat és Szlovákiát a kontinensviadalon. Név szerint Hupián Krisztinát, Markovics Ádámot, Fodor Gergőt, Cserepes Zoltánt és Lovász Miklóst. Továbbá az országos válogatottban szereplő versenyzőinket, úgy mint Kósa Tamást, Rózsa Annát, Jakab Adrient, Domonkos Istvánt és Trenčík Nikolast.

A 2007-ben először meghirdetett Az év szamurája cím új, tizedik tulajdonosának neve már ismert...

Igen, Kovács Patrik, Markovics Ádám – ő négyszer nyerte el a díjat –, Cserepes Zoltán, Bajcsi Adrián, Trenčík Nikolas, Bakos Tamás Máté után a 2016. évben a díjat Kósa Tamás kapta, aki immáron ötödik éve foglalkozik a sportággal, szinte az összes versenyét aranyéremmel zárta. Kitartása példamutató. Tamást egyébként 2016 decemberében Nagyszombat megye legjobb sportolói között is ott találjuk.

2010-ben pedig a lányok kategóriájában Az év legharcosabb amazonját hirdették meg első alkalommal. Ki kapta a díjat a hetedik felvonásban?

A cím eddigi tulajdonosai Hupian Kristina – ő kétszer kapta meg – Varga Hédi, Bakos Orsolya, Kovács Kata Zsófia és Szilágyi Virág. A 2016-os esztendőben Rózsa Anna érdemelte ki, aki évek óta kitartóan látogatja az edzéseket. Legutóbbi versenyeit szépen zárta. Szorgalma példamutató, az elmúlt évben „szakmailag” rengeteget fejlődött.

A szülők és támogatók az Ekecsen megtartott óévzáró közgyűlésen

Van még itt egy külön díj, amit Kovács Márta, a hirtelen tragikussággal elhunyt Kovács Kata Zsófia édesanyja ajánlott fel a szervezetnek. Mit tudhatunk erről a díjról?

Ez a díj egy emlékdíj, amit minden évben az egyik legszorgalmasabb diáknak ítélünk oda. 2016-ban Borbély Barnabás lett az első tulajdonosa.

Markovics János elnök, főedző oroszlánrészt vállalt a klub egész éves munkájából. Kik voltak legfőbb segítőtársai?

Elsősorban a Szlovák Shinkyokushin Karate Szervezet csallóközi klubjainak vezetői, Hupian Krisztina (1. dan - Nemesócsa, Megyercs, Keszegfalva, Dunaszerdahely), Bíró Mihály (2.kyu) és Bíró Balázs (1. kyu – Nagymegyer), Kocsis László (Vásárút, Egyházgelle, Nyékvárkony, Egyházkarcsa, Nagyudvarnok), továbbá a klub edzői, Kagyerják Tamás és Vigh Vivien (az ekecsi gyerekcsoport vezetői), Trenčík Nikolas, Markovics Ádám és Fodor Gergő.

(lel)