Bajnokok Ligája: Ancelottinak keserédes érzései vannak a címvédő elleni döntetlen után

1

Fotó: TASR/AP - M. Gracia Jimenez

A játékkal igen, az eredménnyel viszont nem volt elégedett Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzését követően, melyen tanítványai 3-3-as döntetlent értek el hazai pályán a címvédő Manchester Cityvel.

A közönségszórakoztató madridi találkozón az angol együttes gyors vezetését követően a Real hamar fordított, a folytatásban pedig több lehetősége is kínálkozott előnye növelésére, de helyzeteit kihagyta, majd a második félidő közepén Josep Guardiola együttese fordítani tudott. A spanyolok aztán egy szépségdíjas találattal egyenlítettek, de előnyt nem tudtak szerezni a visszavágóra, ami a meccs után érezhetően bosszantotta az edzői karrierje 200. BL-mérkőzésén szerepelt Ancelottit.

"Nyerhető mérkőzés volt a mai, megvolt a lehetőségünk, hogy 3-1-re vezessünk, igaz, 2-3 után el is veszíthettük volna a találkozót, ha nincs meg az erőnk ahhoz, hogy egyenlítsünk" – elmélkedett a 64 éves szakember, akinek bevallása szerint a lefújáskor "keserédes" érzései voltak. "Nagyon tetszett, amit a csapatomtól láttam, különösen a játékfelfogás, a bátorság és az egyéniség."

Ancelotti a találkozót követően az ellenfelet is dicsérte, egyúttal hasonló produkciót igért a jövő szerdai, manchesteri visszavágóra.

"A második mérkőzésen ugyanilyen játékot tervezünk, aztán meglátjuk, az mire lesz elég" – jegyezte meg a tréner.

Josep Guardiola kollégájánál érthetően jóval elégedettebb volt az eredménnyel, annak ellenére, hogy csapata kétszer is vezetett a meccsen.

"Közönségszórakoztató volt, méltó a sorozathoz" – mondta a katalán szakember. – A második félidő mindhárom gólja fantasztikus volt. Átvettük a vezetést, de egyenlíteni tudtak, ilyen a futball."

A tréner később a visszavágóról is beszélt, hangsúlyozva, hogy a hazai pálya nagy segítségükre lehet a jövő héten.

"Nyilván ha választhatnék, akkor mindig szívesebben játszanék a Real elleni párharcban hazai pályán a visszavágón, mint a Bernabéuban. Az eredmény kedvező, de azt nem tudom, hogy ezzel most esélyesebbek vagyunk-e a Realnál" – mondta Guardiola. – "Annak lesz nagyobb esélye a jövő héten, aki rá tudja erőltetni az akaratát a másikra, viszont ebben biztos, hogy óriási segítségünkre lesz a közönségünk."

A Real-Manchester City párharc sorozatban a harmadik szezonban jött létre a BL-ben, mivel a két együttes tavaly és tavaly előtt is megküzdött egymással (mindkétszer az elődöntőben) és a továbbjutó hódította el később a trófeát.