Bajnokok Ligája: A címvédő Manchester City a Leipzig otthonában is nyert, kiütötték a PSG-t

1

Fotó: TASR/AP - Matthias Schrader

A Manchester City 3-1-re nyert a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt ezúttal is nélkülöző RB Leipzig otthonában szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második fordulójában.

Az angol bajnok így már 16 meccse veretlen európai kupaporondon, ezzel pedig beállította az angol rekordot, amelyet immáron közösen tart a Leeds Uniteddel (1967-1968), a Tottenham Hotspurrel (1967-1972), a Chelsea-vel (2018-2019) és West Ham Uniteddel (2022-).

A vendégek első gólját Phil Foden szerezte, az angol válogatott szélsőnek ez volt a 11. találata a BL-ben, ezeket az összecsapásokat kivétel nélkül megnyerte Josep Guardiola együttese.

Az F csoport rangadóján az AC Milan második meccsén is gólnélküli döntetlent játszott, ezúttal a Borussia Dortmund otthonában. A milánói piros-feketék tovább "javítva" rekordjukat, 25. alkalommal játszottak 0-0-t a BL-ben, és a Villarreal (2005/06), az AEK Athén (2002/03) és a Galatasaray (1993/94) után a negyedik csapat lett, amely két ilyen találkozóval kezdte a csoportkört. Közülük csak a spanyoloknak sikerült később a továbbjutás.

Ezt a csoportot így némi meglepetésre a Newcastle United vezeti, amely 4-1-re verte a PSG-t, ezzel története során először nyert legalább három góllal a BL-ben. A francia alakulat 2001 márciusa után először kapott négy gólt BL-csoportmeccsen.

A Lazio az első fordulóban a 95. percben kapusa góljával mentett pontot az Atlético Madrid ellen, most ugyancsak a 95. percben Pedro találatával hozta el a három pontot a Celtic otthonából.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport:
Celtic Glasgow (skót)-SS Lazio (olasz) 1-2 (1-1)
gól: Furuhasi (12.), illetve Vecino (29.), Pedro (95.)

Atlético Madrid (spanyol)-Feyenoord (holland) 3-2 (2-2)
gól: Morata (14., 47.), Griezmann (45+4.), illetve Hermoso (7, öngól), Hancko (34.)

Az állás: 1. Atlético Madrid 4 pont (4-3), 2. Lazio 4 (3-2), 3. Feyenoord 3, 4. Celtic 0

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-AC Milan (olasz) 0-0

Newcastle United (angol)-Paris Saint-Germain (francia) 4-1 (2-0)
gól: Almíron (17.), Burn (42.), Longstaff (50.), Schar (91.) illetve Hernandez (56.)

Az állás: 1. Newcastle United 4, 2. Paris Saint-Germain 3, 3. AC Milan 2, 4. Borussia Dortmund 1

H csoport:
FC Porto (portugál)-FC Barcelona (spanyol) 0-1 (0-1)
gól: Torres (45+2.)
kiállítva: Gavi (93., Barcelona)

Royal Antwerp (belga)-Sahtar Donyeck (ukrán) 2-3 (2-0)
gól: Muja (3.), Balikwisha (33.), illetve Sikan (49., 76.), Rakickij (71.)

Az állás: 1. FC Barcelona 6, 2. FC Porto 3 (3-2), 3. Sahtar Donyeck 3 (4-5), 4. Royal Antwerp 0

G csoport:
RB Leipzig (német)-Manchester City (angol) 1-3 (0-1)
gól: Openda (48.), illetve Foden (25.), Alvarez (84.), Doku (92.)

Crvena zvezda (szerb)-Young Boys (svájci) 2-2 (1-0)
gól: Ndiaye (35.), Bukari (88.) illetve Ugrincic (48.), Itten (61.)

Az állás: 1. Manchester City 6, 2. RB Leipzig 3, 3. Young Boys és Crvena zvezda 1-1 (3-5)