Bajnokok Ligája - Emery: Megérdemelten jutott tovább a Real Madrid

Unai Emery, a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint a Real Madrid megérdemelten jutott tovább a két együttes Bajnokok Ligája-párharcából.

A spanyol szakember együttese kedd este 2-1-re alulmaradt a BL-címvédővel szemben, s mivel az első mérkőzést 3-1-re elveszítette, kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

"Önmagában a Real Madriddal szemben elbúcsúzni nem csalódás, de a nyolcaddöntőben kiesni egyértelműen az" – összegezte a párharcot Emery. A vezetőedző szerint a visszavágón hatvan százalékban a spanyol csapat kontrollálta a játékot, ők pedig nem tudtak élni a maradék negyven százalékban adódó esélyeikkel.

"Az első félidő utolsó húsz perce volt a kulcs. Akkor jobbak voltunk ellenfelünknél, de nem használtuk ki" – tette hozzá.

A Real Madridot irányító Zinedine Zidane szerint taktikailag tökéletes teljesítményt nyújtott csapata.

"Hittünk magunkban, és abban, amit csinálunk. Lehet, hogy a PSG ma nem nyújtott túl jó teljesítményt, de ehhez az is kellett, hogy mi nagyon jól játsszunk" – foglalta össze a párizsi mérkőzést Zidane.

A PSG egy évvel ezelőtt a BL ugyanezen szakaszában búcsúzott, akkor a hazai 4-0 után idegenben 6-1-re kapott ki a Barcelonától.

A másik keddi párharcban a Liverpool idegenbeli 5-0-s győzelmével formalitássá tette a hazai visszavágót az FC Porto ellen, így Jürgen Klopp vezetőedző azt is megtehette, hogy legjobbját, az egyiptomi Mohamed Szalah-t pihentette a hétvégi, Manchester United elleni bajnoki rangadó előtt.

"Jó érzés, nagyon jó érzés. Tudom, mennyit vártak erre a szurkolók" – mondta Klopp a 0-0-val záruló visszavágó utáni sajtótájékoztatón arra utalva, hogy a Liverpool kilenc év után először jutott negyeddöntőbe a legrangosabb európai kupasorozatban. Hozzátette, a következő körben nehéz mérkőzésre számít, ugyanis hét kiváló csapat közül fognak ellenfelet kapni.

"Ennek ellenére nem lehet más célunk, mint bekerülni az elődöntőbe" – jelentette ki a német edző.

A negyeddöntő sorsolását jövő pénteken tartják a svájci Nyonban.