Bajnokok Ligája: Kemény csapat várhat a Fradira a második körben, Svájc bajnoka lehet a Slovan ellenfele

2020. augusztus 10. - 12:25 | Sport

Hétfőn az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyoni székházában kisorsolták a Bajnokok Ligája 2020/21-es idényének második selejtezőkörét.

Bajnokok Ligája: Kemény csapat várhat a Fradira a második körben, Svájc bajnoka lehet a Slovan ellenfele
Fotó: Getty Images

A magyar bajnok Ferencváros csapatára kemény ellenfél várhat a második selejtezőkörben: amennyiben az FTC az első körben továbblép a svéd Djurgarden együttesén, úgy a következő fordulóban a skót Celtic és az izlandi KR Reykjavík párharc győztese vár rá.

A Slovan az első fordulóban a feröeri KÍ Klaksvík otthonában lép pályára, és amennyiben a pozsonyiak továbbjutnak, a második körben a svájci bajnok BSC Young Boys lesz az ellenfele.

Az első fordulóhoz hasonlóan a másodikban is egy mérkőzés dönt a továbbjutóról. Amennyiben a Ferencváros hazai pályán búcsúztatja a svéd bajnokot, a következő körben Skóciában vagy Izlandon kellene kiharcolnia a továbbjutást. A Slovannak a feröeri találkozó után újfent idegenben kellene pályára lépnie a második fordulóban.

A találkozókra augusztus 25-én vagy 26-án kerítenek sort.


Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör:

Bajnoki ág:

Floriana (máltai)/CFR Cluj (román) vs GNK Dinamo (horvát)
Young Boys (svájci) vs KÍ (feröeri)/Slovan Bratislava (szlovák)
Celtic (skót)/KR Reykjavík (izlandi) vs Ferencváros (magyar)/Djurgården (svéd)
Flora Tallinn (észt)/Sūduva (litván) vs Maccabi Tel-Aviv (izraeli)/Riga (lett)
Legia Warszawa (lengyel)/Drita (koszovói)/Linfield (észak-ír) vs Ararat-Armenia (örmény)/Omonia (ciprusi)
Celje (szlovén)/Dundalk (ír) vs Molde (norvég)/KuPS (finn)
Budućnost Podgorica (montenegrói)/Ludogorets (bolgár) vs Midtjylland (dán)
Dynamo Brest (fehérorosz)/Astana (kazah) vs Connah's Quay Nomads (walesi)/Sarajevo (bosnyák)
Qarabağ (azeri)/Sileks (észak-macedón) vs Sheriff (moldáv)/Fola Esch (luxemburgi)
Dinamo Tbilisi (grúz)/Tirana (albán) vs Crvena zvezda (szerb)/Europa (gibraltári)

Nem bajnoki ág:

AZ Alkmaar (holland) vs Viktoria Plzeň (cseh)
PAOK (görög) vs Beşiktaş (török)
Lokomotiva Zagreb (horvát) vs Rapid Wien (osztrák)

(tt)