Bajnokok Ligája: Kétgólos hátrányból fordítva nyert a Manchester United, Ronaldo döntötte el a meccset

2021. október 21. - 07:12 | Sport

A Manchester United kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re nyert vendége, az Atalanta ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, a szerdai játéknapon.

Fotó: TASR

A bergamóiak az első félidőben előbb egy gyors kontrából, majd egy szöglet utáni fejesből kétgólos előnybe kerültek. A hazaiak a játékrész hajrájában két hatalmas helyzetet is elpuskáztak, a fordulás után azonban a vállműtéte után szombaton visszatért Marcus Rashford révén hamar sikerült szépíteniük.

Támadásban maradtak és folyamatosan veszélyeztettek a másodszor is kapufát lövő manchesteriek, akik a hajrára fordulva a csapatkapitány Harry Maguire kapáslövésével kiegyenlítettek. A kegyelemdöfést Cristiano Ronaldo fejese adta meg az olaszoknak: a portugál szupersztár egymás utáni harmadik BL-találkozóján volt eredményes, összességében pedig 137. gólját szerezte a legrangosabb európai kupasorozatban.

A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató, címvédő Chelsea már az első játékrészben eldöntötte a továbbra is lőtt gól nélkül álló svéd Malmö elleni összecsapást.

A Bayern München úgy nyert 4-0-ra a Benfica otthonában, hogy megfázásszerű tünetek miatt nem volt ott a csapat kispadján Julian Nagelsmann vezetőedző. A bajorok sokáig csak két meg nem adott gólig jutottak, a 70. percet követően azonban négyszer is bevették a portugálok kapuját.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport: Benfica (portugál)-Bayern München (német) 0-4 (0-0) ----------------------------------------------------
gólszerzők: Sané (70., 85.), Everton (80., öngól), Lewandowski (82.)

korábban:
FC Barcelona (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-0 (1-0)
-----------------------------------------------------
g.: Piqué (36.)

Az állás: 1. Bayern München 9 pont, 2. Benfica 4, 3. Barcelona 3, 4. Dinamo Kijev 1

F csoport: Young Boys (svájci)-Villarreal (spanyol) 1-4 (0-2) --------------------------------------------------
g.: Elia (77.), illetve Pino (6.), G. Moreno (16.), A. Moreno (89.), Chukwueze (92.)

Manchester United (angol)-Atalanta (olasz) 3-2 (0-2) ----------------------------------------------------
g.: Rashford (53.), Maguire (75.), Ronaldo (81.), illetve Pasalic (15.), Demiral (29.)

Az állás: 1. Manchester United 6 pont, 2. Villarreal 4 (7-5), 3. Atalanta 4 (5-5), 4. Young Boys 3

G csoport: Lille OSC (francia)-Sevilla (spanyol) 0-0 -----------------------------------------

korábban:
Salzburg (osztrák)-VfL Wolfsburg (német) 3-1 (1-1) --------------------------------------------------
g.: Adeyemi (3.), Okafor (65., 77.), illetve Nmecha (15.)

Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Sevilla 3, 3. Lille 2 (1-2), 4. Wolfsburg 2 (2-4)

H csoport: Chelsea (angol)-Malmö FF (svéd) 4-0 (2-0) ------------------------------------------
g.: Christensen (9.), Jorginho (21., 57., mindkettő tizenegyesből), Havertz (48.)

Zenit (orosz)-Juventus (olasz) 0-1 (0-0)
----------------------------------------
g.: Kulusevksi (86.)

Az állás: 1. Juventus 9 pont, 2. Chelsea 6, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe kerül, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.