Bajnokok Ligája: Könnyedén szétfocizta a Fradit a tartalékos Barcelona a Puskás Arénában

1

Fotó: MTI

A Ferencváros 3-0-s vereséget szenvedett az FC Barcelonától a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában szerda este a Puskás Arénában.

A négyest továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezető katalánok gyorsan eldöntötték az összecsapást, hiszen Antoine Griezmann, Martin Braithwaite és Ousmane Dembélé találataival kevesebb, mint fél óra játék után már 3-0-ra vezettek, és biztosan megtartották előnyüket. A magyar bajnok először nem szerzett gólt a BL főtábláján.

A rosszabb gólkülönbségével negyedik Ferencváros jövő kedden az ukrán Dinamo Kijev otthonában zárja a csoportkört, a találkozó tétje a kvartett harmadik helye, azaz az Európa-liga legjobb 32 csapata közé kerülés lesz. A győztes lesz a harmadik, a döntetlen a hazaiaknak kedvez, kivéve ha 3-3, vagy még több gólos.

Bajnokok Ligája, G csoport, 5. forduló:
Ferencváros-FC Barcelona (spanyol) 0-3 (0-3)
——————————————–
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Alkeszej Kulbakov (fehérorosz)
gólszerzők: Griezmann (14.), Braitwaite (21.), Dembélé (28., 11-esből)
sárga lap: Frimpong (27.), illetve Busquets (29.), Griezmann (53.), Trincso (70.)

Ferencváros:
————
Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Dvali, Heister (Lovrencsics, 64.) – Sigér (Laidouni, 64.), Somalia (Haratin, 81.) – Isael, Uzuni (Baturina, 71.) – Nguen (Mak, 71.)

FC Barcelona:
————-
Neto – Dest, Mingueza, Lenglet, Jordi Alba (Junior Firpo, a szünetben) – Busquets (de Jong, a szünetben), Pjanic – Trincao, Griezmann (Ricardo Puig, 65.), Dembélé – Braithwaite (De La Fuente, 80.)

I. félidő:
———-

14. perc: Dembélé Botka lábai között ugratta ki Jordi Albát a bal oldalon, a védő centerezését a rövidnél érkező Griezmann csodálatos mozdulattal, sarokkal továbbította a hálóba, a labda Dibusz lábai között talált utat a kapuba (0-1).

21. perc: Dembélé könnyedén húzott el Botka mellett, tökéletes középre adását pedig Braithwaite négy méterről becsúszva a bal alsó sarokba lőtte (0-2).

28. perc: Braithwaite ugrott ki a leshatáron, betört a 16-oson belülre, Frimpong pedig hátulról szabálytalankodott vele szemben. A büntetőt Dembélé a jobbra vetődő Dibusz mellett a kapu bal oldalába lőtte (0-3).

Azonnal beszorult a Ferencváros, a zöld-fehérek saját 16-osuk előteréből is csak komoly nehézségek árán tudták kihozni a labdát. Braithwaite gyorsan vezetést szerezhetett volna a katalánoknak, de közelről hibázott. Így sem kellett sokat várni az első vendéggólra, a 14. percben a világbajnok Griezmann egy gyönyörű sarkazással vette be Dibusz kapuját. A spanyol csapat a következő negyed órában eldöntötte az összecsapást, előbb Braithwaite lőtt közelről a hálóba, majd az általa kiharcolt büntetőt Dembélé értékesítette.

Nem sokkal a fordulást követően Nguen révén először került helyzetbe a Ferencváros, amely jóval kisebb nyomás alatt futballozhatott, ugyanis a Barcelona már közel sem annyira erőltette úgy letámadást, mint az első félidőben. A hazaiak a csereként pályára lépő Baturina fejesénél jártak a legközelebb a gólhoz, de Neto könnyedén hárított. A hajrában könnyedén labdázgatott a Barcelona, és még el is puskázott néhány helyzetet, így az eredmény nem változott.

Nagyon kikapott otthonában a Sevilla is

A legutóbb döntős Paris Saint-Germain idegenben 3-1-re legyőzte a Manchester Unitedet a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

Ezzel úgy alakult a H csoport állása, hogy az angol, a francia és a szerdai játéknapon korábban a Basaksehir ellen Törökországban győztes Leipzig – Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese – is kilencpontos az utolsó kör előtt. A jövő héten a PSG a törököket fogadja, a lipcseiek pedig az MU-val játszanak otthon.

Az F csoportban Borussia Dortmund-SS Lazio rangadót rendeztek, és az 1-1-es döntetlennel annyi dőlt el, hogy a német csapat mindenképpen nyolcaddöntős, a Lazio és a Club Brugge pedig egymással küzd meg a másik továbbjutó helyért.

Az E jelű kvartettben lényegi kérdés már nem volt, a Chelsea és a Sevilla egy körrel korábban biztosította továbbjutását, a szerdai, spanyolországi találkozón pedig a londoni csapat győzött Olivier Giroud négy góljával, ezzel csoportelsőként kerül a legjobb 16 közé.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:
E csoport:
Sevilla (spanyol)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
——————————————-
gól: Giroud (8., 54., 74., 82., utolsót 11-esből)
korábban:
Krasznodar (orosz)-Rennes (francia) 1-0 (0-0)
———————————————
gól: Berg (71.)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Chelsea 13 pont, 2. (és továbbjutott) Sevilla 10, 3. (és El-be kerül) Krasznodar 4, 4. Rennes 1

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-SS Lazio (olasz) 1-1 (1-0)
—————————————————-
gól: Guerreiro (44.), illetve Immobile (67., 11-esből)

Club Brugge (belga)-Zenit (orosz) 3-0 (1-0)
gól: de Ketelaere (33.), Vanaken (58., 11-esből), Lang (73.)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10 pont, 2. SS Lazio 9, 3. Club Brugge 7, 4. Zenit 1

G csoport:
korábban:
Juventus (olasz)-Dinamo Kijev (ukrán) 3-0 (1-0)
———————————————–
gól: Chiesa (21.), Ronaldo (57.), Morata (66.)

gól: Griezmann (14.), Braithwaite (21.), Dembele (28., 11-esből)
A G csoport állása:
1. FC Barcelona 5 5 – – 16- 2 15 pont – már továbbjutott
2. Juventus 5 4 – 1 11- 4 12 – már továbbjutott
3. Dinamo Kijev 5 – 1 4 3-13 1
4. Ferencváros 5 – 1 4 5-16 1

H csoport:
Manchester United (angol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-3 (1-1)
——————————————————————-
gól: Rashford (32.), illetve Neymar (6., 91.), Marquinhos (69.)
korábban:
Basaksehir (török)-RB Leipzig (német) 3-4 (1-2)
gól: Kahveci (45+3., 72., 85.), illetve Poulsen (26.), Mukiele (43.), Olmo (66.), Sörloth (92.)
Az állás: 1. Manchester United 9 pont (13-7), 2. Paris Saint-Germain 9 (8-5), 3. RB Leipzig 9 (8-10), 4. Basaksehir 3