Bajnokok Ligája - Továbbjutott a Manchester City és az RB Leipzig

1

TASR/AP

A címvédő Manchester City és a két magyar válogatott játékost foglalkoztató RB Leipzig is biztosította továbbjutását a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, kedd este.

A City házigazdaként 3-0-ra nyert az 52. perctől emberhátrányban futballozó svájci Young Boys ellen. A Manchester ezen a meccsen szerezte meg 250. gólját a BL-ben, és bár a 12. klub lett, amely elérte ezt a számot, de ilyen kevés mérkőzés (119) alatt ez korábban egyetlen csapatnak sem sikerült.

Gulácsi Péter a cseresorból nézte végig, ahogyan a lipcseiek 2-1-re nyernek a szerb Crvena zvezda otthonában. Willi Orbán a sérülését követően még nem szerepelt a keretben.

Az AC Milan megszerezte első góljait a BL mostani kiírásában, és házigazdaként 2-1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint, így továbbra is van esélye a nyolcaddöntőbe jutásra.

A H csoportban a Porto 2-0-ra verte a vendég Royal Antwerp együttesét. A hazaiak második gólját Pepe szerezte, aki ezzel minden idők legidőseb gólszerzője lett a BL-ben. Az Európa-bajnok portugál hátvéd 1983. február 26-án született.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:
E csoport:
Atlético Madrid (spanyol)-Celtic FC (skót) 6-0 (2-0)
—————————————————-
gólszerzők: Griezmann (6., 60.), Morata (45+2., 76.), Lino (66.), Niguez (85.)
piros lap: Maeda (23., Celtic)

SS Lazio (olasz)-Feyenoord (holland) 1-0 (1-0)
———————————————-
g.: Immobile (45+1.)
Az állás: 1. Atlético Madrid 8 pont, 2. Lazio 7, 3. Feyenoord 6, 4. Celtic FC 1

F csoport:
AC Milan (olasz) – Paris Saint-Germain (francia) 2-1 (1-1)
———————————————————-
g.: Leao (12.), Giroud (50.), illetve Skriniar (9.)

korábban:
Borussia Dortmund (német)-Newcastle United (angol) 2-0 (1-0)
————————————————————
g.: Füllkrug (26.), Brandt (79.)
Az állás: 1. Borussia Dortmund 7 pont, 2. Paris Saint-Germain 6, 3. AC Milan 5, 4. Newcastle 4

G csoport:
Manchester City (angol)-Young Boys (svájci) 3-0 (2-0)
——————————————————-
g.: Haaland (23., 51. – az elsőt tizenegyesből), Foden (45+1.)
piros lap: Lauper (52., Young Boys)

Crvena zvezda (szerb)-RB Leipzig (német) 1-2 (0-1)
————————————————–
g.: Henrichs (81., öngól), illetve Simons (9.), Openda (77.)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Manchester City 12 pont, 2. (és továbbjutott) RB Leipzig 9, 3. Crvena zvezda 1 (5-10), 4. Young Boys 1 (4-11)

H csoport:
FC Porto (portugál)-Royal Antwerp (belga) 2-0 (1-0)
g.: Evanilson (31., tizenegyesből), Pepe (91.)
piros lap: Ekkelenkamp (50., Antwerp)
korábban:
Sahtar Donyeck (ukrán)-FC Barcelona (spanyol) 1-0 (1-0)
g.: Szikan (40.)
Az állás: 1. FC Porto 9 (9-3), 2. Barcelona 9 pont (8-2), 3. Sahtar Donyeck 6, 4. Royal Antwerp 0