Barátságos meccsek: gólzápor Hollandiában, Szlovákia nem bírt Lettországgal

1

Fotó: TASR

Szombaton több felkészülési mérkőzést is rendeztek, melyek közül Franciaország hollandiai vendégjátéka ígérkezett a legérdekesebbnek. Szlovákia Lettországot fogadta, de a gólok elmaradtak - írja a csakfoci.hu.

A nap meccsén már 13 perc után két góllal vezettek a franciák, előbb Griezmann, majd Giroud volt eredményes. A 14. percben 1 percre megállt a játék a napokban elhunyt Johann Cruyff tiszteletére.
Az eredmény a félidőben már nem változott, a második játékrész elején viszont de Jong szépített, majd a hajrában Afellay góljával össze is jött az egyenlítés a házigazdáknak, de Matuidi két perccel később, a 88. percben betalált, ezzel 3-2-re nyert az EB-házigazda Franciaország.

Luxemburg sokáig tartotta magát Bosznia ellen, végül az utolsó 20 percben szerzett gólokkal 3-0-ra nyertek a bosnyákok. Írország egy korai góllal otthon gyűrte le Svájcot.

Szlovákia Lettországot fogadta a nagyszombati stadionban. A 12 ezer nézőnek azonban csalódnia kellett, ugyanis gól nem született a mérkőzésen. A hazaiak domináltak a játékban, de a lettek kapuja előtt rendre elakadtak a támadások. A lelkesen védekező vendégeknek így sikerült kicsikarniuk a gól nélküli döntetlent.

Hollandia – Franciaország 2-3 (de Jong 47., Afellay 86. ill. Griezmann 6., Giroud 13., Matuidi 88.)
Szlovákia – Lettország 0-0
Írország – Svájc 1-0 (Clark 2.)
Luxemburg – Bosznia-Hercegovina 0-3 (Chanot 73. – öngól, Djuric 75., Pjanic 92.)