2020. július 15. - 21:52 | Sport

A Trinitas Sport Clubot 2018-ban alapította a kerékpársport néhány lelkes csallóközi rajongója, a közösség 2019-óta polgári társulásként működik.

Archív felvételek (a többi képért KATT a fotóra)

A szorgalmas felkészülés máris meghozta a klubtagok első értékelhető teljesítményeit.

A sportolók előbb ez év június 25-én Dióspatonyban – a koronavírus-járvány miatt a 24 órásról 6 órásra rövidített – a Slovakia ring 6h cycling race elnevezésű kerékpárversenyen mérettettek meg. A dunaszerdahelyiek közül Magyar Bálint egyéni kategóriában indult és a 16. helyen végzett (248,64 km – 44,07km/h átlagggal), női párosban Csicsó Dóra és Botka Barbara a dobogó 2. fokára állhattak fel (236,8 km – 39,63 km/h átlaggal), a négyes csapat Malík Károly, Vanyek Zsolt, Szabó Ákos és Šimko Kristián összetételben a 15-ik lett (248,64 km – 41.84 km/h átlaggal).

A Svätojurský blesk (a Szentgyörgyi villám) elnevezésű versenyen, július 5-én – ami egy hegyi időfutam volt, s a versenyzők egyenként rajtoltak fél percenként a 7,1 km-es hegyi szakaszon – Magyar Bálint bronzéremmel zárt, Vanyek Zsolt pedig a 65. helyen.