Kajak-kenu Eb - Benedek Dalma szerbként verte meg Kozák Danutát

A portugáliai kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján Kozák Danuta bár aranyéremért szállt vízre, be kell érnie egy ezüsttel.

Az eredményes szombati versenynapot követően vasárnap is érmeket vártunk a magyar kajak-kenusoktól. Rögtön az első döntőben már elkönyvelhettük az újabb medált, hiszen kenu kettesben csak három hajó állt rajthoz a hölgyek mezőnyében. A Lakatos Zsanett, Takács Kincső magyar duó remekül ment, de az orosz kettős nem hagyta magát.

Ennek ellenére a magyar hajó ért be elsőként a célba, így rögtön arannyal kezdtünk.

A folytatásban is a legfényesebb érmet reméltük, hiszen Kozák Danuta volt érdekelt 500 méteren. Kozák bár nem rajtolt tökéletesen, de 250 méternél már majdnem egy fél hajóhosszal vezetett a mezőny előtt úgy, hogy itt evezett mellette a német Katrin Wagner, aki a szám tavalyi győztese, és az immár szerb színekben versenyző Benedek Dalma.

Olimpiai bajnokunk a hajrára azonban elfáradt, és Benedek simán megelőzte az utolsó métereken, vagyis akár két magyar is állhatna a dobogón.

Férfi kenu 500-on Nagy Péter csak a hatodik helyet szerezte meg, Dudás Miklós viszont másodikként ért célba K1 500 méteren a dán Rene Poulsen mögött. Dudás rajtra jól sikerült, végig a második-harmadik helyen haladt, a hajrában pedig megtartotta az ezüstérmes pozíciót.