Bénes László megszerezte idénybeli 11 gólját a Hamburgnál

1

Bénes László (Fotó: TASR)

Bénes László, a szlovák labdarúgó-válogatott tagja a tizenegyedik gólját szerezte a második német a 2. Bundesliga jelenlegi idényében, de nem fejezte be a 21. fordulóban a Hannover elleni hazai párharcot (3:4), mert piros lapot kapott.

Bénes a 24. percben a tizenhatoson belül bal oldali lövéssel a távoli kapufára rúgva csökkentette az állást 2:3-ra, a 86. percben pedig a 3-3-as egyenlítéshez asszisztált, amikor a a liga legjobb góllövője, Robert Glatzel gólt fejelt.

A szlovák középpályás azonban nem fejezte be a meccset, a 88. percben szabálytalankodott Enzo Leopolddal szemben, ezért kiállították.

Sebastian Ernst a 98. percben 4:3-ra alakította a vendégek előnyét. A párharc egy gúnyolódó transzparens miatt hosszú időre megszakadt, így a játékvezetők 18 perccel hosszabbították mega meccset, ami végén egy másik hamburgi játékost, Dennis Hadžikaduničot is kiállították.

A tabellán a Hamburg a második helyen áll ötpontos hátránnyal.