Birkózás: A céltudatos és erőteljes munka meghozza gyümölcsét

2015. december 14. - 17:04 | Sport

Évértékelő közgyűlést tartott a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub, melynek keretében kihirdették a szervezet 2015. évi legsikeresebb versenyzőit is.

A legapróbb dunaszerdahelyi birkózók és az edzői kar tagjai (Fotó: Lelkes Vince)

“Az elmúlt évtized egyik legsikeresebb esztendejét zárjuk. Birkózóink 35 versenyen vettek részt – Szlovákiában, Magyarországon, Csehországban, Ausztriában és Romániában –, és összesen 119 érmet szereztek. Ebből 32 arany-, 38 ezüst-és 49 bronzérmet. Az országos bajnokságokon összesen 34 érmet gyűjtöttünk be, ebből 7 arany-, 12 ezüst- és 15 bronzérmet, és további értékes helyezéseket. Két birkózónk, jelesen Hakszer Balázs és Bürsöly Gergely bekerült a kadét szabadfogású birkózó válogatottba és képviselte Szlovákiát és klubunkat a Kadét Európa-bajnokságon, ahol Balázs a 19., Gergely pedig a 18. helyen végzett kategóriájában. További kiváló eredményeink közé tartozik, hogy a diákok országos bajnokságán mindkét fogásnemben mi nyertük meg a csapatversenyt, amire utoljára 1980-ban volt példa. Gaál Attila edző vezetésével történelmi sikert ért el csapatunk az I. Szlovák Ifjúsági Birkózó Ligában, ahol a klub 45 éves fennállása alatt először kerültünk föl a dobogóra. Ami pedig klubunk egész éves összeredményeit illeti országos viszonylatban a pontozásos versenyben a nagyon előkelő 4. helyen végeztünk, s ez a bravúr utoljára 1988-ban sikerült a közösségünknek. Hangsúlyozom, szép eredményeink elsősorban Gaál Attila, Hakszer Tibor és Szerencsés László edzők egész éves céltudatos és erőteljes munkáját dicsérik” – emelte ki klubelnöki beszámolójában Hakszer Roland.

A szülők egy része (Fotó: Lelkes Vince)