Birkózás: Hegedűs Attila, Heller Filip és Pálos Flórián az országos dobogó legmagasabb fokán

5

Archív felvételek

Rimaszombatban rendezték meg szombaton a diák kategóriájú kötöttfogású birkózók szlovákiai bajnokságát. A seregszemlén 17 klub 108 versenyzője lépett szőnyegre.

Kiváló eredményeket értek el a Dunaszerdahelyi Birkózó Klub ifjú sportolói, akik összesen nyolc érmet, ebből három aranyat, három ezüstöt, egy bronzot szereztek, ill. a csapatbajnoki címet is elhódították.

Közülük Hegedűs Attila, Heller Filip és Pálos Flórián a dobogó legmagasabb fokára állhattak föl.

A 35 kilogrammosok súlycsoportjában Hegedűs Attila sorrendben az egyik klubtársát, majd naszvadi és báni ellenfelét legyőzve jutott a döntőbe, ahol egy következő klubtársával, Kovács Péterrel szemben bizonyult jobbnak.

A 48 kg-os súlycsoportban nagy fölénnyel Heller Filip hagyta maga mögött a mezőnyt, miután két nyitrai versenyzőt is sikerült két vállra fektetnie, a döntőben pedig privigyei vetélytársát verte technikai tussal.

Az 57 kilogrammosok között két dunaszerdahelyi jutott a fináléba: Pálos Flórián és Viktorin Filip. A párharcot végül Flórián nyerte, s egyben a bajnoki címnek is ő örülhetett.

Heller Mátyás 38 kg-ban az ezüstérem tulajdonosa lett, 62 kg-ban pedig Rajkovics Zsombor a bronzéremé.

Összesítve a dunaszerdahelyiek a rimaszombati és a somorjai csapatot megelőzve lettek csapatbajnokok.