BL: 7 gólos meccsen ejtette ki a Spurs a Cityt, a Liverpool hozta a kötelezőt a Porto ellen

1

Fotó: TASR/AP

A Manchester City csak 4-3-ra volt képes legyőzni hazai pályán a Tottenhamet, ezzel kiesett a további küzdelmektől. A Liverpool Portoban is nyert.

A City-Tottenham meccsen Sterling remek tekerésével már a 4. percben vezettek a hazaiak és ledolgozták az egygólos hátrányukat. Ám Son három perc alatt két jól eltalált lövéssel hátrányba küldte a Cityt. Ők viszont egy szerencsés Silva-találattal egyenlítettek. Hogy aztán a 21. percben Sterling újra a manchesterieket juttassa előnyhöz.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a City, az 59. percben Agüero éles szögből óriási gólt lőtt, amivel már a hazaiak álltak továbbjutásra. A 74. percben Llorente talált be egy szöglet után, amivel újra a Spurs volt a továbbjutó. A 93. percben Sterling megszerezte a továbbjutást jelentő City-gólt, legalábbis mindenki ezt gondolta, de rövid videóbírózás után les miatt Cakír nem adta meg a gólt, így a Tottenham lett elődöntős.

A Liverpool támadólag lépett fel a Porto ellen, de az angolok a 26. percben egy videóbírós góllal eldöntötték a továbbjutást. A második félidőben aztán a Pool “kivégezte” a portugálokat és kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé.

Porto – Liverpool 1-4 (Militao 69., ill. Mané 26., Salah 65., Firmino 77., van Dijk 84.), továbbjutott a Liverpool