BL-selejtező: Az utolsó helyek is elkeltek, íme a főtáblára jutott csapatok

1

A zágrábiak a norvég Bodö/Glimt együttesét búcsúztatták.

A horvát Dinamo Zagreb szerezte meg az utolsó helyet a csoportkörben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerdai visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot. A második mérkőzésen a végjátékban dőlt el a továbbjutás, Josip Drmic 117. percben szerzett góljával már a Dinamo állt jobban, majd Petar Bockaj a 120. percben biztosított a főtáblás részvételt a horvátok számára.

A Rangers 1-0-ra nyert a holland PSV Eindhoven otthonában, így a hazai döntetlent követően jobbnak bizonyult vetélytársánál és 2011 után térhet vissza a BL főtáblájára.

A Köbenhavn szerdán a török Trabzonspor vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, esetében a hazai győzelem ért továbbjutást. Mindkét párharcban minimális különbség döntött összesítésben.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája, a vesztesei pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek. A BL-főtábla sorsolását csütörtökön, magyar idő szerint 18 órától Isztambulban tartják.

Eredmények, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

Dinamo Zagreb (horvát)-Bodö/Glimt (norvég) 4-1 (2-0, 2-1, 2-1), hosszabbítás után
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-Rangers FC (skót) 0-1 (0-0)
Tj.: a Rangers, 3-2-es összesítéssel.

Trabzonspor (török)-FC Köbenhavn (dán) 0-0
Tj.: a Köbenhavn, 2-1-es összesítéssel.