BL-selejtező: Egy sima és egy nyögvenyelős győzelem – összejött a Fradi-Slovan párharc

1

Fotó: Slovan - Facebook

A Ferencváros hazai pályán 5-1-re legyőzte a kazah Tobolt a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának szerdai visszavágóján, így 5-1-es összesítéssel továbbjutott. A második fordulóban a Fradi a Slovannal találkozik, a pozsonyi együttes ugyanis bár nehezen, de kiharcolta a továbbjutást.

A zöld-fehérek 100. gólját a legrangosabb európai kupasorozatban Adama Traore szerezte a negyedik percben. A mali támadó bő negyedóra után duplázott, Aissa Laidouni 21. percben lőtt találata pedig végérvényesen eldöntötte a továbbjutást. A vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta, de erre a magyar bajnok a második félidőben Fortune Bassey duplájával válaszolt.

Fotó: MTI/Kovács Tamás

Az FTC-re a Slovan vár a második körben, a főtáblára kerüléshez négy párharcot kell nyerni.

A Slovan az első kör első mérkőzésén, a múlt héten házigazdaként gól nélküli döntetlent játszott a grúz Dinamo Batumival. A szerdai visszavágó rendes játékideje sem hozott gólt, a hosszabbításban a Dinamo szerzett vezetést, ám az örmény Tigran Barsegjan a 115. percben egyenlített, Vladimir Weiss pedig a 123. percben megszerezte a győztes gólt.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók:

Dinamo Batumi (grúz)-Slovan Bratislava (szlovák) 1-2 (0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után
Továbbjutott: a Slovan, 2-1-es összesítéssel

Ferencvárosi TC-FK Tobol Kosztanaj (kazah) 5-1 (3-1) (az első mérkőzésen: 0-0)
Tj.: a Ferencváros, 5-1-es összesítéssel

FK Sahcjor Szalihorszk (fehérorosz)-NK Maribor (szlovén) 0-2 (0-1)
Tj.: a Maribor, 2-0-s összesítéssel

KÍ Klaksvík (feröeri)-Bodö/Glimt (norvég) 3-1 (2-0)
Tj.: a Bodö/Glimt, 4-3-as összesítéssel

Kedden játszották:

Vikingur Reykjavík (izlandi)-Malmö FF (svéd) 3-3 (1-2)
Tj.: a Malmö, 6-5-ös összesítéssel

FK Sutjeska Niksic (montenegrói)-PFC Ludogorec (bolgár) 0-1 (0-0)
Tj.: a Ludogorec, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel

Hibernians (máltai)-Shamrock Rovers (ír) 0-0
Tj.: a Shamrock, 3-0-s összesítéssel

KF Tirana (albán)-F91 Dudelange (luxemburgi) 1-2 (0-0)
Tj.: a Dudelange, kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

FK Riga FS (lett)-HJK Helsinki (finn) 2-1 (0-0, 2-1, 2-1), tizenegyesekkel: 4-5
Tj.: a HJK Helsinki, 2-2-es összesítéssel, tizenegyesekkel

Lincoln Red Imps (gibraltári)-KF Skupi (északmacedón) 2-0 (1-0)
Tj.: a Skupi, 3-2-es összesítéssel

Qarabag FK (azeri)-Lech Poznan (lengyel) 5-1 (2-1)
Tj.: a Qarabag, 5-2-es összesítéssel

Zalgiris Vilnius (litván)-KF Ballkani (koszovói) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0), hosszabbítás után
Tj.: a Zalgiris Vilnius, 2-1-es összesítéssel

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-0 (1-0)
Tj.: a Tiraspol, 1-0-s összesítéssel