BL-selejtező: Szenzációs győzelem, a Fradi kiütötte a Celticet!

2020. augusztus 26. - 22:39 | Sport

A Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva 2-1-re nyert szerdán a skót Celtic Glasgow otthonában, ezzel bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába.

Fotó: TASR/AP

Celtic Glasgow (skót)-Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)

Az egymérkőzéses párharcban a magyar bajnok a 7. percben Sigér Dávid bombagóljával szerzett vezetést, a skótok az 53. percben Ryan Christie megpattanó lövésével egyenlítettek. A találkozót az első fordulóban a svéd Djurgarden ellen duplázó Tokmac Nguen döntötte el, aki a 75. percben egy előre vágott labdával lódult meg és gurított a hálóba.

A Ferencváros így a BL-selejtező harmadik fordulójában is érdekelt lesz - a főtáblára jutáshoz négy kört kell menni -, a sorsolást hétfőn tartják.

További eredmények - Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló:

NK Celje (szlovén)-Molde FK (norvég) 1-2 (1-0)
Qarabag FK (azeri)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (1-0)
FK Suduva (litván)-Makkabi Tel Aviv (izraeli) 0-3 (0-1)
Lokomotiv Zagreb (horvát)-Rapid Wien (osztrák) 0-1 (0-1)
AZ Alkmaar (holland)-Viktoria Plzeň (cseh) 3-1 (0-0, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
PFK Ludogorec (bolgár)-FC Midtjylland (dán) 0-1 (0-0)
Dinamo Breszt (fehérorosz)-FK Sarajevo (bosnyák) 2-1 (1-1)
Young Boys (svájci)-KÍ Klaksvík (feröeri) 3-1 (0-0)
PAOK Szaloniki (görög)-Besiktas (török) 3-1 (3-1)
KF Tirana (albán)-Crvena zvezda (szerb) 0-1 (0-0)
Legia Warszawa (lengyel)-Omonia Nicosia (ciprusi) 0-2 (0-0) - hosszabbítás után