Magyar politikus paktum - Alkotmánybíróság kiegészül, méltányos jogállam nincs!
Magyarországon a versenyképesség nehezen javítható - lakosság számára érzékelhetően - a mérsékelt demokrata szakpolitikai javaslatok megvalósítása nélkül.
Országbíró Zoltán vezető mérsékelt demokrata sem a középosztály durva sorvadását, sem a két Magyarország (szegény kontra ultragazdag) létrejöttét nem tartja elválaszthatónak, a méltányos jogállam hiányától ma.
Sokan a magyar politikusok közül sarokpontnak tekintik a magyar jogállamiság viszonylatában a 2010-ben elfogadott jogszabályi változásokat az alkotmánybíró jelölés rendjéről.
Az akkori jogszabályt a Köztársasági Elnök megfontolásra küldte vissza……………..
Mérsékelt demokrata politikai álláspont, hogy az 1989-ben kialakított rend a jogállam erősebb támaszát adta.
Alkotmánybírók jelölése ma a jogalkotó parlament kizárólagosságában van. Kis túlzással a saját jogalkotási hibái feletti kontrollt a parlament hozza létre?!
Nemzetközi példák egészen más jogalkotási megoldásokat ismernek.
Mérsékelt demokrata politikai álláspont, hogy a bíróságok és más jogalkalmazó szervek, illetve a parlament, valamint szakmai szervezetek között, nem parlamenti túlsúllyal rendelkező alkotmánybíró jelölés jobban segítené a parlamentet, későbbi megfontoltabb jogalkotási munkájában.
Ma messze nem így van.
Ebben a helyzetben, napjaink politikai vitája az alkotmánybíró jelölés paktumát illetően jogos kérdések sorát veti fel.
Sem a hiányos helyzet, sem a jelenlegi kiegészítés nem optimális a magyar társadalom számára.
Szakmaiságában a jelöltek elismerésre méltóak, megnyilatkozásaik és politikai beállítódásuk már nehezebben biztosítja a függetlenséget…………………………………….
Mérsékelt demokrata politika, az alkotmánybíró független és megkérdőjelezhetetlen szakmaiságát, különböző szakmai karrier utáni jelölését látja a méltányos jogállam programjának egyik szükséges lépésének!