A bősi Oyama dojo karatékái ezúttal Budapestről szállították az érmeket (FOTÓK)

Április 7-én rendezték meg a Nyúl Kupa elnevezésű utánpótlás karateversenyt Budapesten. A bajnokságon 320 karatéka versenyzett, 45 sportegyesületből, köztük a bősi Oyama dojo nyolc versenyzője is.

Kiss Hannának (gyermek III, -30kg) a saját kategóriájában nem volt ellenfele, így az eggyel magasabb kategóriában indult, ahol az összes mérkőzését sikerült megnyernie. A döntőben találkozott klubtársával, Mészáros Effi Veronikával (gyermek III, +30kg), és végül Hanna állhatott a dobogó legfelső fokára, Effi ezüstéremmel tért haza a versenyről.

Petrik Dorka (serdülő, -55kg) négy győztes küzdelem után aranyéremmel zárta a napot.

Nagy Sofia (serdülő, +60 kg) két győztes meccs után a döntőben alulmaradt, így a dobogó második fokára állhatott fel.

Husvéth Bendegúz (gyermek II, -35kg), Takács Márk (gyermek II, -30kg), Magyarics Kristóf (gyermek II, -30kg) és Csicsay Róbert (serdülő, -45 kg) kemény küzdelmeket vívtak, de kiestek a selejtezőkben.

Sensei Darnay Barnabás tanítványai 2 aranyéremmel és 2 ezüstéremmel, valamint sok új tapasztalattal tértek haza Budapestről.