Brisbane-i tenisztorna - A negyeddöntőig tartott Nadal menetelése

1

-illusztráció- (Fotó: TASR/AP)

A 22-szeres Grand Slam-bajnok Rafael Nadal a negyeddöntőben búcsúzott a brisbane-i keménypályás tenisztorna 662 ezer dollár (232 millió forint) összdíjazású férfi versenyétől.

A csaknem egyéves kényszerszünet után visszatérő spanyol sztár az első két fordulóban magabiztos teljesítményt nyújtott, és harmadik meccsén is megnyerte az első szettet a hazai színekben versenyző Jordan Thompson (55. a világranglistán) ellen (7:5).

A második játszmában Nadal három mérkőzéslabdát is kiharcolt – abból egynél szerválhatott is a továbbjutásért – , de rövidítésben alulmaradt (6:7, 6-8), majd a harmadik felvonásban 1:2-nél elveszítette az adogatását, ami végzetesnek bizonyult (3:6).

A sérülése miatt a világranglistán a 672. helyig visszacsúszott, 37 éves mallorcai klasszis legközelebb a jövő vasárnap rajtoló Australian Openen lép pályára.