Bronzérmes lett a bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo karatékája a WKB Karate Európa Kupán

2

img_5191-2-1-2

A bősi Kyokushin Karate Oyama Dojo karatékái is részt vettek a 2019. november 23-24-én Debicában (Lengyelország) megrendezett WKB Karate Európa Kupán.

A versenyen 21 ország több mint 600 versenyzője képviseltette magát, köztük a bősi klub három válogatott karatékája kumite versenyszámban. Az utánpótlás versenyzők is felnőtt szabályrendszerben küzdöttek meg egymással.

Jančovič Laura (12 éves, mínusz 50 kg) első körben egy lengyel karatékával került össze, test KO-val nyerte a mérkőzést. Második mérkőzését két fejrúgással nyerte lett ellenfele ellen, és ezzel bejutott az elődöntőbe. Innen ellenfele egy vitatható fejrúgással jutott tovább a döntőbe, így Laura bronzéremmel zárta a versenyt.

A másik két válogatott versenyző, Kósa Tamás (17 éves, mínusz 70 kg) és Jančovič Linda (8 éves, mínusz 30 kg) nem tartották be a kért edzői taktikai utasításokat, így kiestek a selejtezőkben.

A bősi klub versenyzői tehát egy bronzéremmel zárták ezt a rangos karateversenyt.