Búcsúzott az egykori bajnok az ausztrál nyílt teniszbajnokságtól

1

Swayzak - szett Pozsonyban

A 2014-ben győztes Stan Wawrinka a második fordulóban kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. A háromszoros Grand Slam-bajnok svájci játékost a 39 ászt ütő kanadai Milos Raonic búcsúztatta 4 óra 2 perces mérkőzésen.

A 39 éves Ivo Karlovic az idén bevezetett döntő szettes rövidítésben maradt alul a japán Nisikori Kejjel szemben. A 211 centis horvát óriás 59 ászt ütött, a negyedik szett végén sorozatban hatot.

A tavaly elődöntős dél-koreai Csung Hjeon már a második körben kikapott a francia Pierre-Hugues Herbert-től. Az ázsiai teniszező idén mindössze egy meccset nyert.

A nőknél a US Open-címvédő Oszaka Naomi magabiztos győzelemmel jutott be a 32 közé a Melbourne Parkban, ahol a zárható stadionokban becsukták a tetőt az esőzések miatt.

2. forduló (a 32 közé jutásért):

férfiak:

Nisikori (japán, 8.)-Karlovic (horvát) 6:3, 7:6 (8-6), 5:7, 5:7, 7:6 (10-7) – döntő rövidítés
Fognini (olasz, 12.)-Mayer (argentin) 7:6 (7:3), 6:3, 7:6 (7-5)
Raonic (kanadai, 16.)-Wawrinka (svájci) 6:7 (4-7), 7:6 (8-6), 7:6 (13-11), 7:6 (7-5)
Carreno (spanyol, 23.)-Ivaska (fehérorosz) 6:2, 6:3, 7:6 (9-7)
Herbert (francia)-Csung (dél-koreai, 24.) 6:2, 1:6, 6:2, 6:4