Bugár: Kiderült, hogy Matovičék és az SaS szavazói sértegettek

2016. május 6. - 09:16 | Belföld

A Híd elnöke szerint az SaS és az OĽaNO nem tudta elfogadni a demokratikus választások eredményeit. Bugár szerint veszélyes precedenshez vezet az abból fakadó frusztrációjuk, hogy nem kerültek kormányra, mivel megpróbálják a politikai csatározást kivinni az utcára.

Bugár: Kiderült, hogy Matovičék és az SaS szavazói sértegettek
Bugár Béla (Fotó: TASR)

"Már Matovič is azt hitte, hogy miniszter lesz, az SaS pedig már elkezdte szétosztani a posztokat. Egyszer csak frusztráltakká váltak, amit áttranszformáltak úgy, hogy minket árulóknak kezdtek nevezni" - mondta Bugár a TASR hírügynökséghez tartozó Tablet TV-nek.

Véleménye szerint járhatatlan útnak bizonyult a jobboldali kormányalakítás, viszont ezt némely politikus szerinte nem volt képes akceptálni. "Egy héttel a demokratikus választások után... összehívtak a térre egy találkozót, és egyes politikusok neveit kiabálták, Lucia Žitňanskáét vagy épp az enyémet, és ellenünk lázították az embereket" - szögezte le.

"Azt állították, hogy elárultuk a választóinkat, 1200 kommentet kaptam a státuszomra (a Facebookon), és végül kiderült, hogy azok, akik csúnyán sértegettek, az OĽaNO vagy az SaS szavazói voltak"

- húzta alá.

Elismerte, hogy a Híd szimpatizánsai közt is különböző nézetek uralkodtak a kormánykoalícióról, viszont egy felmérés szerint végül a háromnegyedük elfogadta a párt döntését. Hogy a támogatásuk nem csökken, azt szerinte a választások utáni felmérések is igazolják.

Bugár szerint Matovičék feleslegesen polarizálják a társadalmat. Ugyanez a hozzáállás pedig, mint fogalmazott, megjelent a parlamenti bizottsági tagok jelölésénél is. Hozzátette, hogy több képviselő, aki még azelőtt függetlenné vált, hogy a bizottságokba bekerült volna, elégedetlenkedett a helyével.

"Ami ebben a választási ciklusban történik, olyat még nem éltem meg. Mindig úgy történik, hogy a pártok elnökei tesznek javaslatot az egyes bizottságokba jelölendő képviselőikre vonatkozóan... Az ellenzék egy része, főleg az OĽaNO pedig úgy viselkedik, mintha egy bordélyházban lenne.

Ha Simon Zsolt a Híd tagja maradt volna, akkor sem kerül a földművelésügyi bizottságba, mivel ott a bizottsági elnöki funkciót Csicsay Gábor tölti be. A múltban viszont indult az európai parlamenti választásokon, ami azt jelenti, hogy közel állnak hozzá a külügyi témák, ezért javasoltuk őt a külügyi bizottságba"

- állítja.

"Ami az SNS és a parlament elnökével való viszonyomat illeti, el kell mondjam, hogy ez számomra is nagy meglepetés. Mindig is mondtam, hogy az elnök úr más, mint Slota, de azt nem is gondoltam volna, hogy ennyire megváltoztatta az SNS-t. Dankónak nagy befolyása van a párton belül, hiszen visszajuttatta azt a parlamentbe, ráadásul nem is akárhogy, és úgy gondolom, jó példával szolgál mások előtt. Hogy mindegy, kinek milyen a nemzetisége, a fontos az, hogy a közös problémáinkat tudjuk megoldani. Azt is kimondta, hogy ha a nemzeti kisebbségeknek valamilyen érdekeik és igényeik vannak, akkor annak is meg kell felelni" - hangsúlyozta Bugár.

Állítja, hogy a kormányprogramba sikerült beiktatniuk a párt prioritásainak 90%-át. Elsősorban azzal elégedett, hogy sikerült érvényesíteni a lemaradó régiók felzárkóztatásával, a kisebbségek támogatásával és a korrupció elleni harccal kapcsolatos elképzeléseiket.

"A kisebbségi kérdésekben nem tudtuk átnyomni a kettős állampolgárságot, mert ebben a kérdésben egyedül maradtunk. Procházka valamikor a Radičová-kormányban sem támogatta az elképzelésünket, ellene szavazott a Smer és az SNS is. Éppen ezért mondtam, hogy 6,5%-os magasságig ugrálhatunk.

TASR/para