Bundesliga - Döntetlent játszott a Lipcse és az Union, nyert a Freiburg

1

Illusztrációs felvétel (TASR)

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az FSV Mainz csapatával a német labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján.

A két magyar válogatott futballista végigjátszotta a mérkőzést, amelyen hiába volt óriási mezőnyfölényben a hazai együttes – a kapura lövések száma 23-3 volt -, nem sikerült betalálnia a kiesés elkerüléséért küzdő ellenfele hálójába.

Sallai Roland sérülése miatt a keretben sem volt, míg Szalai Attila a 75. percben lépett pályára a Freiburgban, amely 3-0-ra győzött a Mönchengladbach vendégeként. A Stuttgart ellen kapott piros lapja miatt továbbra is eltiltott Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin 0-0-s döntetlent játszott az Eintracht Frankfurt otthonában.

Tovább folytatódott a Bayern Leverkusen menetelése: Xabi Alonso vezetőedző immár 39 mérkőzés óta veretlen együttese a 33. percben hátrányba került odahaza a Hoffenheim ellen, de végül a hajrában kihasználta hatalmas fölényét és fordítani tudott. A leverkuseniek 34. kapura lövéséből Robert Andrich egyenlített a 88. percben, majd a 36. kísérletből Patrik Schick a három pontot érő találatot is megszerezte a listavezetőnek.