Bundesliga - Egy év után visszajutott a Stuttgart

1

TASR

A VfB Stuttgart hazai pályán 3-1-re kikapott a Darmstadt csapatától a német labdarúgó-bajnokság másodosztályának utolsó fordulójában, vasárnap, ennek ellenére egy év után visszajutott az élvonalba.

A listavezető Arminia Bielefeld feljutása múlt hét kedd óta biztos volt, de a Bundesliga 2 utolsó játéknapján még három csapat versengett a másik feljutó helyért, valamint az osztályozót érő harmadik pozícióért. Vasárnap mindhárom együttes kikapott, a Stuttgarthoz hasonlóan a Hamburger SV is hazai pályán veszített (Sandhausen, 1-5), a Heidenheim pedig a bajnok Bielefeld vendégeként maradt pont nélkül (0-3).

Ez a rendhagyó eredménysor a Stuttgartnak kedvezett, amely második lett, ezzel egy év szünet után visszakerült az első osztályba. A csapat a Bundesliga 1963-as megalapítása óta a negyedik idényét töltötte a második vonalban.

Az osztályozón a Werder Bremen ellenfele a Heidenheim lesz, a Hamburg viszont a következő idényben is a másodosztályban szerepel.