Bundesliga - Heynckes győzelemmel tért vissza

1

Fotó: TASR/AP

A Bayern München - kispadján első ízben a régi-új vezetőedzővel, Jupp Heynckesszel - gólzáporos győzelmet aratott vendége, a Freiburg felett a német labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

A címvédő bajorok az első félidőben öngóllal jutottak vezetéshez, majd a francia Kingsley Coman látványos fejesgóljával duplázták meg előnyüket.

A szünet után Thiago Alcantara távoli bombájával, majd Robert Lewandowski lapos lövésével lett 4-0, a végeredményt pedig – a labdát a kapunak háttal állva a hálóba juttató – Joshua Kimmich állította be.

Ily módon a münchenieknél a vezetőedzői teendőket immár negyedszer ellátó, 72 éves Heynckes győztes meccsen mutatkozott be.

A magyar válogatott Szalai Ádámot sérülés miatt továbbra is nélkülöző Hoffenheim nem bírt vendégével, az Augsburggal.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a berlini Hertha az első félidő végén emberhátrányba került, és házigazdaként kétgólos vereséget szenvedett a Schalkétól.