Chcete, aby vaša záhrada mala dušu? Potrebujete kvalitné osvetlenie

2022. január 14. - 11:44 | Tech

Záhradné lampy a svietidlá sú neoddeliteľnou súčasťou každého vonkajšieho priestoru, či už pri obytnom dome alebo pri kancelárskej budove. Vďaka osvetleniu záhrady si vytvárate nielen bezpečnejší, ale aj inšpiratívnejší a kreatívnejší priestor. V ňom si potom radi posedíte s vašou rodinou, priateľmi alebo známymi a užijete si tak príjemné chvíle pohody a radosti.

Ako zvoliť záhradné lampy a svietidlá?

Svietidlá do záhrady by mali spĺňať niekoľko základných kritérií, pričom ten najhlavnejší je zároveň aj ten najzjavnejší. Každé svietidlo určené na von jednoznačne potrebuje byť chránené proti poveternostným podmienkam rôzneho charakteru. Patrí sem, samozrejme, ochrana pred dažďom, snehom, vetrom, ale v niektorých prípadoch aj proti krupobitiu.

Ak si nedáte pozor a budete chcieť ušetriť nejaké to euro, a do záhrady si zakúpite svietidlo, ktoré nie je určené na to, aby sa nachádzalo vonku, neskôr to možno budete veľmi ľutovať. Odniesť si to totiž môže nielen samotné svietidlo, ale aj vaša elektrická sústava a v najhoršom prípade môže dôjsť aj k nebezpečnému úrazu spôsobenému elektrinou.

Aké druhy záhradných lámp a svietidiel existujú?

Záhradné lampy a svietidlá máme pre vás pripravené v množstve druhov a modelov. Samozrejmosťou sú takzvané „zapichávacie“ svietidlá, ktoré jednoducho umiestnite priamo v zemine a ktoré sa potom starajú o osvetlenie napríklad chodníkov. Vďaka týmto svietidlám si vytvoríte krásnu cestičku, ktorá bude osvetlená viesť chodca presne tam, kam má.

Samozrejmosťou sú ale potom aj ďalšie typy svietidiel, ktoré určite poznáte z rôznych nehnuteľností, kde také svietidlá majú. Hovoríme o lampiónikových svietidlách, ktoré sa skvele hodia len tak na položenie na stôl alebo niekde ku grilu, ako aj závesné svietidlá, ktoré krásne osvetlia napríklad terasu so záhradným sedením. Okrem toho tu sú ale aj závesné nástenné svietidlá, ktoré sa skvele hodia na osvetlenie cestičiek pri dome.


Forrás: www.elampy.sk

(PR-cikk)