Civil Napok – jön a szlovákiai magyar szervezetek első konferenciája!

camera

1

Civil Napok – jön a szlovákiai magyar szervezetek első konferenciája!

Fotó: Pixabay - illusztráció 

Megosztás

Az első alkalommal, november 29-30. között kerül sor a Civil Napok elnevezésű konferenciára, amelynek Komárom városa ad otthont. A kétnapos esemény legfőbb célja, hogy teret adjon a szlovákiai magyar civil szervezeteknek, valamint mindenki másnak is, aki a közösségért szeretne tenni. Az érdeklődőknek lehetőségük lesz részt venni számos előadáson, interaktív programokon, és talán az egyik legfontosabb dolog, hogy ez idő alatt tanulhatnak egymástól.

„Várunk minden érdeklődőt, mindenkit, aki aktívan bekapcsolódik a közösségi életbe. Jó lehetőség arra, hogy olyan emberekkel találkozzunk, akiknek ugyanaz a céljuk, inspirálódhatunk a kötetlen beszélgetésekből, az előadásokból, tehát mindenki gazdagodhat valamivel” – mesélt portálunknak a program részletes összeállításáról Lelovics Andrea.

Az esemény megnyitása után elsőként a hálózattudományról hallhatnak a jelenlévők, amiről az utóbbi években bebizonyosodott, hogy egy igazi sikertudomány. Az ezt követő előadás a szociális gazdaság és a társadalmi vállalkozások szlovákiai helyzetéről szól majd. A civil szervezetek finanszírozásáról, a szlovákiai magyar fiatalok önkéntességéről, de még a közösségi média szerepéről is készülnek előadással. A program és az előadások részletes leírása IDE kattintva elérhető.

A konferencia első napja teljesen nyitott mindenki számára, de fontos tudnivaló, hogy a részvétel regisztrációhoz kötött, amely bárki számára elérhető.

A második napra már több hónapja zajlanak az előkészületek, mivel az önkéntes szakemberek célja egy teljes hálózat kiépítése. A résztvevők toborzása már akkor elkezdődött, mivel fontos, hogy a témában tevékenykedő aktivisták, szakemberek a részesei legyenek.

„Ez nem azt jelenti, hogy zárt csoportokban dolgoznának, hiszen ide is várjuk az érdeklődőket, akik hosszútávon vállalják az önkéntes munkát ezekben a csoportokban. A különbség leginkább abban rejlik, hogy az első nap passzívabb lesz a hallgatóság számára, a hangsúly inkább információbefogadásról szól.”

A tervek szerint ezen a napon a résztvevők aktívan fognak dolgozni, tehát bekapcsolódnak az adott témakört érintő részletekbe is. Nem általánosságban fognak beszélgetni a különböző problémákról, hanem itt már konkrét megoldások keresése lesz a középpontban. A következő egy évben már aprólékosan kidolgozott lépések alapján fognak együttműködni. Mindeközben a munkáikat segíteni fogják profi facilitátorok, akik odafigyelnek arra, hogy a nap végére kézzel fogható eredményeik legyenek.

„Szeretnénk rámutatni a közös munka fontosságára, valamint arra, hogyan gondolkodhatnánk inkább hálózatokban. Vannak újféle metodológiák, jogi formák, amelyekről sajnos nagyon keveset lehet hallani, ezért is tartom fontosnak behozni ezeket a témákat a szlovákiai magyar közegbe” – zárta Lelovics Andrea.


(Bokros Bia)

Ministerstvo Kultúry Slovenskej RepublikyKult MINOREU Fond Regionálneho RozvojaIntegrovaný regionálny operačný program