Čo je to Hedging?

2020. szeptember 13. - 13:30 | Tech

Ak ste sa rozhodli investovať online, chcete zarábať a mať zisky, potrebujete sa dobre orientovať v grafoch a vedieť si existujúce zisky ochrániť.

Čo je to Hedging?
CFD ako nástroj na hedging transakcií (zdroj: www.xtb.com/sk/hedging-kb)

Čo je zaistenie?

Ak ste sa rozhodli investovať online, chcete zarábať a mať zisky, potrebujete sa dobre orientovať v grafoch a vedieť si existujúce zisky ochrániť.

Dôležité je pri investovaní vaše zisky ochrániť a až potom generovať budúce zisky. Nechcete totižto prísť o peniaze len preto, že ste zbytočne riskovali. Ak chcete svoje zisky ochrániť, mali by ste poznať hedging (zabezpečenie).

Čo je to Hedging?

Vaše zisky chcete mať určite ochránené a nechcete prísť o peniaze. Ochrániť si existujúce zisky hedgingom nie je až tak ťažké. Na začiatok si povedzme, čo vlastne ten hedging je. Hedging je investičná technika využívaná na znižovanie rizika pri poklese ceny v náš neprospech, napríklad pri akciách. Na rozdiel od väčšiny investičných techník, cieľom hedgingu nie je generovanie zisku, ale zníženie strát. Táto technika je investormi veľmi často využívaná a viete ju používať veľmi jednoducho. Tak čo, už viete čo je to Hedging?

Ako správne investovať na internete?

Už si viete zisky zabezpečiť, ak však chcete byť úspešný investor, potrebujete vedieť rôzne techniky, byť zručný v matematike a dobre sa orientovať v grafoch. Niekedy môžete zisky zvyšovať, niekedy však o vaše zisky viete prísť ľusknutím prstov. Vy však chcete byť investor, ktorému zisky rastú. Rôzne techniky a zákutia investovania sa viete naučiť online, alebo si viete nakúpiť knihy, z ktorých sa potrebné informácie naučíte.

Odporúčame navštíviť stránku XTB, kde sa viete naučiť o investovaní online takmer všetko.

V sekcii FAQ sa viete opýtať ohľadne investovania, alebo nájsť odpoveď.

Prečo investovať?

Ak ste sa naučili o investovaní, môžete s tým naplno začať. Najskôr môžete vyskúšať demo účet a zistiť, či vám to naozaj ide a neskôr si založiť ostrý účet a vyskúšať zbohatnúť. Musíte však nakúpiť len to, čo by vám mohlo zarábať.

Tak na čo čakáte? Začnite investovať aj vy!

(PR-cikk)