Csak a franciák tudtak győzni az öt vb-résztvevő közül

2018. május 29. - 07:51 | Sport

Hétfő este öt világbajnoki résztvevő labdarúgó-válogatott játszott felkészülési mérkőzést, de közülük csak a franciák tudtak győzni.

Fotó: TASR/AP

A Párizsban rendezett Írország elleni meccs 40. percében Olivier Giroud megszerezte pályafutása 31. gólját a válogatottban, ezzel beérte Zinédine Zidane-t az örökranglistán, és már csak David Trezeguet (34), Michel Platini (41) és Thierry Henry (51) van előtte.

A szünet előtt Nabil Fekir növelte a különbséget az ír kapus segítségével, Colin Doyle ugyanis a saját hálójába ütötte a labdát. A szakadó esőben megrendezett meccsen több gól nem született.

A világbajnokságról lemaradt olasz válogatottba Mario Balotelli góllal tért vissza a svájci St. Gallenben. A csatár legutóbb a 2014-es vb-n szerepelt a nemzeti csapatban. Ezúttal, a vb-résztvevő Szaúd-Arábia ellen kezdőként lépett pályára, és a 21. percben távolról bombázott a hálóba.

A második félidőben lecserélték, és bő tíz perccel később a helyére beállt Andrea Belotti növelte a különbséget. Bár a szaúdiak szépítettek, Roberto Mancini szövetségi kapitányi premierjén az olaszok 2-1-re győztek.

Bragában két vb-résztvevő találkozott: az Európa-bajnok portugálok már 2-0-ra vezettek, végül azonban Tunézia kiharcolta a döntetlent (2-2).

A június 14-én kezdődő oroszországi tornára ugyancsak kijutott Irán kikapott a törököktől Isztambulban.

Portugália-Tunézia 2-2 (2-1)

Franciaország-Írország 2-0 (2-0)

Törökország-Irán 2-1 (1-0)

Olaszország - Szaúd-Arábia 2-1 (1-0)

Nigéria-Kongói DK 1-1 (1-0)

Koreai Köztársaság-Honduras 2-0 (0-0)